DZIELENIE WYRAZÓW NA SYLABY

Dzielenie wyrazów na sylaby

  • Zdobywcywiedzy.pl proponują wiele rodzajów ćwiczeń interaktywnych z zakresu dzielenia wyrazów na sylaby. Dzielenie na sylaby to niewątpliwie bardzo lubiany przez uczniów dział gramatyki języka polskiego. Jest to niebywała okazja do wielu zabaw w tym zakresie.

  • Na zasadzie wstępu do nauki, uczeń ogląda i słucha prezentacji na temat zasad podziału wyrazów na sylaby. Następnie wykonuje krótkie ćwiczenie, przenosząc podpisy na odpowiednie miejsca.

  • Kolejnym sposobem na zainteresowanie ucznia nauką dzielenia wyrazów na sylaby jest układanie sylab w odpowiedniej kolejności na ogonie latawca, dzięki czemu powstanie wyraz. Jeszcze inną ciekawą propozycją jest zadanie polegające na podzieleniu (pocięciu) wyrazów na sylaby za pomocą wirtualnych nożyczek. Nasza platforma edukacyjna oferuje wspaniałą zabawę z nauką dla dzieci!

Gry edukacyjne online - demo

  • Zarejestruj się i wypróbuj bezpłatnie wybrane ćwiczenia edukacyjne.

Kup dostęp Wypróbuj DEMO

Zobacz jak wyglądają nasze ćwiczenia?

Zobacz film z grami edukacyjnymi online

 

TO NIE WSZYSTKO!

zdobywcywiedzy.pl to także ćwiczenia on-line, quizy, gry i zadania on-line z edukacji matematycznej, przyrodniczej i języka angielskiego. Chcesz dowiedzieć się więcej? Nie czekaj - kliknij tutaj.