Tryb gość - ćwiczenia ograniczone czasowo. Zarejestruj bezpłatne konto, żeby mieć dostęp do wielu ćwiczeń w pełnej wersji.

Dodawanie i odejmowanie do 100

Jak uczyć dodawania i odejmowania do 100?

Chcesz pomóc dziecku utrwalić dodawanie i odejmowanie w zakresie 100? Warto wykorzystać karty pracy do nauki dodawania i odjemowania w zakresie do 100 dla edukacji matematycznej w 3 klasie. Przykładowe zadania to: działania z jedną niewiadomą, grafy oraz łamigłówki matematyczne. Karty Pracy PDF sprawią, że materiał nie będzie już sprawiał dziecku takich trudności. Te zadania matematyczne dla dzieci są przystosowane do wieku ucznia i motywują go do nauki. Dzięki nim szybko zrozumie, na czym polega dodawanie i odejmowanie w zakresie 100. Karty pracy do wydruku mają uroczą grafikę, która spodoba się każdemu dziecku. Polecamy także gry edukacyjne online, dzięki którym uczeń jeszcze bardziej polubi matematykę.

Dodawanie bez przejścia progu dziesiątkowego

Dodawanie bez przejścia progu dziesiątkowego

Proste działania na dodawanie do 100

Naukę dodawania należy rozpocząć od przykładów bez przekraczania progu dziesiątkowego. Pierwsze zadanie na karcie pracy polega na obliczeniu działań i wpisaniu poprawnego wyniku. W drugim zadaniu uczeń sam dopisuje działania dodawania tak, aby rozwiązaniem był podany wynik, starając się zastosować w każdym przykładzie inne liczby.

Dodawanie w pamięci i wskazywanie wyniku

Nauka dodawania w 3 klasie

Wskaż prawidłowy wynik!

Zadaniem ucznia na karcie pracy "Nauka dodawania" jest policzenie w pamięci działań na dodawanie bez przekraczania progu dziesiątkowego, a potem wybranie i pokolorowanie grafiki, na której umieszczono prawidłowy wynik.

Dodawanie do 100 - Karta pracy do nauki w parach

Dodawanie do 100 nie jest trudne

Połącz puzzle z działaniami i wynikami!

Karta pracy: ćwiczenie nr 1 polega na obliczeniu działań na dodawanie do 100 i wpisaniu prawidłowych wyników; ćwiczenie nr 2 polega na samodzielnym zapisaniu przez ucznia działania tak, żeby inny uczeń mógł połączyć w pary puzle z takim samym wynikiem.

Nauka odejmowania - Karta pracy PDF dla 3 klasy SP

Odejmowanie w 3 klasie - Nauka bez problemu

Oblicz działania!

Karta pracy "Odejmowanie w 3 klasie" wymaga od ucznia w pierwszej części dokonania obliczeń i wpisania w puste okienka prawidłowych wyników, a w drugiej części obliczenia działań, żeby połączyć pasujące do siebie grafiki.

Prosta nauka dodawania do 100 na karcie pracy PDF

Odejmowanie do 100 - Prosta sprawa

Wykonaj odejmowanie i wskaż prawidłowe wyniki!

Na karcie pracy PDF znajdują się przykłady na odejmowanie do 100 z przekraczaniem progu dziesiątkowego. Zadaniem ucznia jest przyporządkowanie do działań jednego z 3 wyników, które są przedstawione na rysunkach. Te z prawidłowymi wynikami należy pokolorować.

Karta pracy PDF - obliczenia i kolorowanie obrazka

Kolorowanie według kodu

Wykonaj obliczenia i dopasuj kolory!

Karta pracy z kreatywnym zadaniem: Pomaluj obrazek według kodu, który wskazuje, jakich kolorów należy użyć. Do uzyskania kodu należy wykonać obliczenia na dodawanie i odejmowanie do 100.

Karta pracy - Wskaż wyniki dodawania i odejmowania

Dodawanie i odejmowanie do 100

Wskaż prawidłowe i błędne wyniki!

Karta pracy do druku: Zadanie nr 1 - Pokoloruj na czerwono klocki z działaniami, których wyniki nie zgadzają się ze wskazanymi liczbami; Zadanie nr 2 - Na zielono pokoloruj klocki, których wyniki zgadzają się z podaną liczbą.

Karta pracy PDF- Jaki jest wynik dodawania?

Dodawanie z przekraczaniem progu dziesiątkowego

Wykonaj działania na dodawanie!

Zadanie na dodawanie w3 klasie na karcie pracy PDF: Oblicz działania i połącz je z prawidłowym wynikiem!

Karta pracy do nauki PDF dodawania w parach

Tabliczka dodawania - lubię matematykę!

Oblicz i przygotuj zadanie dla kolegi!

Na karcie pracy "Tabliczka dodawania" znajdują się zadania: "Połącz działanie z wynikiem" oraz "Wpisz działania tak, żeby inny uczeń mógł połączyć w pary puzle z takim samym wynikiem".

Karta pracy PDF - Graf matematyczny - 3 klasa SP

Uzupełnij działania z grafami!

Wypełnij luki w piramidzie matematycznej!

Karta pracy na uzupełnianie grafów: Wykonaj działanie na dwóch sąsiednich liczbach i wpisz jego wynik w górnym rzędzie, tak żeby uzupełnić wszystkie luki w piramidzie.

Karta pracy - Zagadka matematyczna - 3 klasa SP

Łamigłówka matematyczna - Główka pracuje!

Wysil umysł i rozwiąż zagadkę!

Karta pracy zawierająca lubiane przez dzieci kreatywne łamigłówki matematyczne. Zadanie polega na odgadnięciu wartości liczbowych symboli użytych w działaniach, przy czym jako liczby podane są tylko wyniki działań.

Karta pracy z zadaniami na odejmowanie do 100

Odejmowanie w zakresie 100

Oblicz działania na odejmowanie!

Karta pracy z zadaniami na odejmowanie do 100: Oblicz działania i połącz je z prawidłowym wynikiem. Proste zadania i skuteczna nauka!

Karta pracy - Działania na dodawanie w 3 klasie SP

Karta pracy na odejmowanie do 100

Popracuj nad odejmowaniem!

Karta pracy PDF na odejmowanie do 100 zawiera szereg przykładów na dokonanie obliczeń w pamięci i wskazanie poprawnego wyniku. Przykłady uwzględniają działania z przekraczaniem progu dziesiątkowego.

Karta pracy do druku - Połącz działania z wynikami

Nauka odejmowania dla dzieci

Odejmuj i wpisuj wyniki!

Jak nauczyć dziecko odjmowania? Warto skorzystać z ćwiczeń na tej karcie pracy do druku: "Połącz działania z poprawnym wynikiem" oraz "Wpisz prawidłowy wynik działania w okienko" oraz rozwiązać quiz multimedialny do pary.

Karta pracy - wpisz znak dodawanie lub odejmowania

Rozwiąż działania z jedną niewiadomą!

Uzupełnij brakujące składniki działań!

Polecenia na tej karcie pracy umożliwiają trening wykonywania działań z jedną niewiadomą: "Pokoloruj tabliczkę, na której umieszczono prawidłowy wynik działania" oraz "W okienko wpisz plus lub minus, aby podane działanie było prawidłowe".

Karta pracy PDF - Graf matematyczny - 3 klasa SP

Obliczam grafy matematyczne

Policz i wpisz liczby w okienka piramidy!

Kto lubi rozwiązywać grafy matematyczne? Wykonaj działania na dwóch sąsiadujących ze sobą liczbach i wpisz ich wynik w górnych rzędach piramidy, żeby uzupełnić wszystkie luki.

Kart pracy z matematyki dla 3 klasy SP - Grafy

Graf matematyczny - Piramida

Uzupełnij graf matematyczny!

Ta karta pracy do nauki dodawania i odejmowania do 100 polega na uzupełnianiu grafów matematycznych w kształcie egipskiej piramidy.

Karta pracy dla 3 klasy SP - Zagadki z zapałkami

Łamigłówki z zapałek do nauki matematyki

Dołóż zapałki i uzupełnij działania!

Ucz się dodawania i odejmowania z łamigłówkami z zapałek: "Dorysuj jedną zapałkę tak, aby powstało poprawne działanie" oraz "Narysuj sam zagadki z zapałkami - niech kolega lub koleżanka dorysuje w każdej zagadce jedną zapałkę, żeby powstało poprawne działanie".