Tryb gość - ćwiczenia ograniczone czasowo. Zarejestruj bezpłatne konto, żeby mieć dostęp do wielu ćwiczeń w pełnej wersji.

A, L, O, M, T, I

Nauka literek z szeregu A, L, O, M, T, I

Ćwiczenia edukacyjne online dla dzieci. Dziecko może ćwiczyć rozpoznawanie liter, układanie wyrazów z liter i wiele więcej.

Poznawanie liter - Literkowa rozsypanka

Literkowa rozsypanka

Poznawanie liter

Poznawanie liter. Gry edukacyjne dla dzieci. Zadaniem ucznia jest dopasowanie odpowiedniej małej litery z rozsypanki do przedstawionej wielkiej litery.

Ćwiczenia z literkami dla dzieci - Klasa 1 SP.

Literki na czas

Ćwiczenia z literkami dla dzieci

Ćwiczenie do nauki liter. Gra edukacyjna dla dzieci - zadaniem ucznia jest wskazanie wszystkich małych liter z rozsypanki literowej - odpowiadających przedstawionej wielkiej literze, zanim skończy się czas. Nauka przez zabawę!

Literki do nauki pisania - 1 klasa SP.

Memory

Literki do nauki pisania

Ćwiczenia z literkami do nauki pisania. Zadania edukacyjne dla dzieci w oparciu o grę Memory, polegającą na zapamiętaniu, w którym miejscu na planszy znajdują się litery, a następnie odkrywaniu ich parami.

Wymowa i pisownia liter - Album literkowy - Zdobyw

Album literkowy

Wymowa i pisownia liter

Wymowa i pisownia liter. Zadaniem ucznia jest kliknięcie czarno-białych grafik. Po każdym kliknięciu grafiki zmieniają się w kolorowe z prezentacją pisowni oraz wymową wyrazu
Szukanie liter - Zagubione literki - ZdobywcyWiedz

Zagubione literki

Szukanie liter

Szukanie liter. Gry edukacyjne dla dzieci. Zadaniem ucznia jest znalezienie i wskazanie ukrytych w tle liter, które występują w podanym wyrazie.
Układanie wyrazów - Literkowe klocki - A,    L,    O,    M,    T,    I

Literkowe klocki

Układanie wyrazów

Układanie wyrazów. Gry edukacyjne dla dzieci. Zadaniem ucznia jest przeciągnięcie w odpowiednie miejsce wyrazu klocków tylko z tymi literami, które wystepują w nazwie przedmiotu przedstawionego na ilustracji.

Nauka czytania sylabami - 1 klasa SP.

Sylabowe magnesy

Czytanie sylabami

Jak nauczyć czytać dzieci sylabami? Wspaniałym pomysłem są gry edukacyjne. Zadaniem ucznia w tej grze jest wybieranie magnesów z sylabami i ułożenie z nich wyrazów pasujących do prezentowanych ilustracji.

Głoski - Jaka to głoska? - 1 klasa SP.

Samogłoski i spółgłoski

Głoski

Rodzaje głosek: samogłoski i spółgłoski. Gry edukacyjne dla dzieci. Zadaniem ucznia jest przyporządkowanie liter z prezentowanych wyrazów do zbioru samogłosek lub spółgłosek. Nauka przez zabawę przynosi efekty.