Tryb gość - ćwiczenia ograniczone czasowo. Zarejestruj bezpłatne konto, żeby mieć dostęp do wielu ćwiczeń w pełnej wersji.

R, W, U, Ó, P, N

Gry dla dzieci do nauki liter

Quizy edukacyjne online dla dzieci. Dziecko nauczy się rozpoznawać litery, układać z nich wyrazy, dzielić wyrazy na sylaby i wiele więcej

Małe i wielkie litery – Literkowa rozsypanka – Zdo

Literowa rozsypanka

Małe i wielkie litery

Małe i wielkie litery. Quizy online dla dzieci. Zadaniem ucznia jest wskazanie wszystkich małych liter z rozsypanki, które odpowiadają przedstawionej wielkiej literze.
Rodzaje liter – Literki na czas – ZdobywcyWiedzy.p

Literki na czas

Rodzaje liter

Rodzaje liter. Quizy online dla dzieci. Zadaniem ucznia jest wskazanie wszystkich małych liter z rozsypanki odpowiadających przedstawionej wielkiej literze, zanim skończy się czas.
Uczenie liter – Literkowe memory – ZdobywcyWiedzy.

Literkowe Memory

Uczenie liter

Uczenie liter. Quizy online dla dzieci. Quiz w oparciu o grę Memory polegającą na zapamiętaniu, w którym miejscu na planszy znajdują się litery, a następnie odkrywaniu ich parami.
Nauka pisania liter – Piszemy wyrazy – ZdobywcyWie

Piszemy wyrazy

Nauka pisania liter

Nauka pisania liter. Quizy online dla dzieci. Zadaniem ucznia jest kliknięcie w wyszarzone grafiki. Po każdym kliknięciu grafiki zmieniają się w kolorowe z prezentacją pisowni oraz wymową wyrazu
Rozpoznawanie liter dla dzieci – Zagubione literki

Zagubione literki

Rozpoznawanie liter dla dzieci

Rozpoznawanie liter dla dzieci. Quizy online dla dzieci. Zadaniem ucznia jest znalezienie i wskazanie ukrytych w tle liter, które występują w podanym wyrazie.
Tworzenie wyrazów – Magnesy z wyrazami – ZdobywcyW

Magnesy z wyrazami

Tworzenie wyrazów

Tworzenie wyrazów. Quizy online dla dzieci. Zadaniem ucznia jest wybranie magnesów z wyrazami i dopasowanie ich do odpowiednich prezentowanych ilustracji.
Tworzenie wyrazów z liter – Latawiec z wyrazami –

Latawiec z wyrazami

Tworzenie wyrazów z liter

Tworzenie wyrazów z liter. Quizy online dla dzieci. Zadaniem ucznia jest ułożenie z podanych liter odpowiednich wyrazów poprzez przenoszenie ich na ogon latawca
Tworzenie wyrazów z sylab – Kolorowe korale – Zdob

Kolorowe korale

Tworzenie wyrazów z sylab

Tworzenie wyrazów z sylab. Quizy online dla dzieci. Zadaniem ucznia jest wybranie magnesów z sylabami i dopasowanie ich do odpowiednich prezentowanych ilustracji.
Łączenie sylab – Sylabowy latawiec – ZdobywcyWiedz

Sylabowy latawiec

Łączenie sylab

Łączenie sylab. Quizy online dla dzieci. Zadaniem ucznia jest ułożenie z podanych sylab odpowiednich wyrazów poprzez przenoszenie ich na ogon latawca.
Wyrazy na sylaby – Dziel wyrazy na sylaby – Zdobyw

Dziel wyrazy na sylaby!

Wyrazy na sylaby

Wyrazy na sylaby. Quizy online dla dzieci. Zadaniem ucznia jest dzielenie wyrazów na sylaby przy pomocy wirtualnych nożyczek.
Podział głosek – Samogłoska czy spółgłoska? - Zdob

Samogłoska czy spółgłoska?

Podział głosek

Podział głosek. Quizy online dla dzieci. Zadaniem ucznia jest przyporządkowanie liter z prezentowanych wyrazów do odpowiedniego zbioru "samogłoski" lub "spółgłoski".
Wyrazy z ó i u - Klocki ortograficzne - ZdobywcyWi

Klocki ortograficzne

Wyrazy z ó i u

Wyrazy z ó i u. Quizy online dla dzieci. Zadaniem ucznia jest przeciągnięcie w odpowiednie miejsce wyrazu klocków tylko z tymi literami, które występują w nazwie przedmiotu przedstawionego na ilustracji.
Nauka czytania - Podpisz ilustrację - ZdobywcyWied

Podpisz ilustrację!

Nauka czytania

Nauka czytania. Quizy online dla dzieci. Zadaniem ucznia jest podpisanie obrazów odpowiednimi wyrazami.
Budowanie wyrazów z liter - Mały słowotwórca - Zdo

Mały słowotwórca

Budowanie wyrazów z liter

Budowanie wyrazów z liter. Quizy online dla dzieci. Zadaniem ucznia jest wskazanie i kliknięcie w literę, z którą nie da się ułożyć podanego wyrazu.
Zapisywanie liter - Odgadnij słowa - ZdobywcyWiedz

Odgadnij słowa!

Zapisywanie liter

Zapisywanie liter. Quizy online dla dzieci. Zadaniem ucznia jest odgadnięcie, którymi literami należy zapisać nazwy obiektów przedstawionych na obrazkach. Czas na odpowiedź jest ograniczony.