Tryb gość - ćwiczenia ograniczone czasowo. Zarejestruj bezpłatne konto, żeby mieć dostęp do wielu ćwiczeń w pełnej wersji.

R, W, U, Ó, P, N

Nauka czytania online - Gra literki

Przedszkolaki i pierwszoklasiści często mają problem z zapamiętaniem literek. Nauka pisania dla dzieci online pomoże im szybko i bez większego trudu przyswoić materiał. Gry edukacyjne online, które przygotowaliśmy, to nie tylko skuteczny sposób na ćwiczenie pisania, ale także świetna rozrywka. Nauka czytania online odbywa się w formie zabawy, dlatego jest tak bardzo lubiana przez dzieci. Quizy edukacyjne online nauczą dziecko: rozpoznawać litery, układać z nich wyrazy, dzielić wyrazy na sylaby i wiele więcej.

Małe i wielkie litery - Literowa rozsypanka - R,  W,  U,  Ó,  P,  N

Literowa rozsypanka

Małe i wielkie litery

Małe i wielkie litery. Quizy online dla dzieci. Zadaniem ucznia jest wskazanie wszystkich małych liter z rozsypanki, które odpowiadają przedstawionej wielkiej literze.

Rodzaje liter – Literki na czas – ZdobywcyWiedzy.p

Literki na czas

Rodzaje liter

Rodzaje liter. Quizy online dla dzieci. Zadaniem ucznia jest wskazanie wszystkich małych liter z rozsypanki odpowiadających przedstawionej wielkiej literze, zanim skończy się czas.
Uczenie liter - Literkowe Memory - R,  W,  U,  Ó,  P,  N

Literkowe Memory

Uczenie liter

Uczenie liter. Quizy online dla dzieci. Quiz w oparciu o grę Memory polegającą na zapamiętaniu, w którym miejscu na planszy znajdują się litery, a następnie odkrywaniu ich parami.

Nauka pisania literek – klasa 1 SP.

Poznajemy litery: r-w-u-ó-p-n

Nauka pisania literek

Nauka pisania literek: r-w-u-ó-p-n. Quiz online dla dzieci. Zadaniem ucznia jest kliknięcie szarych grafik liter, żeby zobaczyć ich prezentację graficzną i audio. Po każdym kliknięciu grafiki zmieniają się w kolorowe z prezentacją pisowni oraz wymową wyrazu. Po prezentacji uczeń wykonuje ćwiczenie na rozpoznawanie liter ze słuchu.

Rozpoznawanie liter dla dzieci – Zagubione literki

Zagubione literki

Nauka rozpoznawania liter dla dzieci

Quiz online, w którym dzieci z pierwszej klasy szkoły podstawowej uczą się rozpoznawać litery. Zadaniem ucznia jest znalezienie i wskazanie ukrytych na grafice, wkomponowanych w tło, wszystkich liter, z których składa się podany wyraz.

Tworzenie wyrazów - Magnesy z wyrazami - R,  W,  U,  Ó,  P,  N

Magnesy z wyrazami

Tworzenie wyrazów

Tworzenie wyrazów. Quizy online dla dzieci. Zadaniem ucznia jest wybranie magnesów z wyrazami i dopasowanie ich do odpowiednich prezentowanych ilustracji.

Tworzenie wyrazów z liter – Latawiec z literami

Latawiec z literami

Tworzenie wyrazów z liter

Quiz online dla dzieci polegający na tworzeniu wyrazów z liter. Zadaniem ucznia jest ułożenie w odpowiedniej kolejności części latawca, tak żeby podane na nich litery utworzyły wyrazy.

Sylaby - Dzieci w 1 klasie SP. poznają sylaby

Tworzenie wyrazów z sylab

Sylaby

Sylaby - quiz online dla dzieci polegający na tworzeniu wyrazów z sylab. Zadaniem ucznia jest ułożenie w odpowiedniej kolejności magnesów z sylabami, tak żeby powstały słowa prezentowane na ilustracjach. Pomocą w rozwiązaniu ćwiczenia jest możliwość posłuchania nagrań słów przedstawionych na ilustracjach.

Łączenie sylab – Sylabowy latawiec – ZdobywcyWiedz

Sylabowy latawiec

Łączenie sylab

Łączenie sylab. Quizy online dla dzieci. Zadaniem ucznia jest ułożenie z podanych sylab odpowiednich wyrazów poprzez przenoszenie ich na ogon latawca.
Wyrazy na sylaby – Dziel wyrazy na sylaby – Zdobyw

Dziel wyrazy na sylaby!

Wyrazy na sylaby

Wyrazy na sylaby. Quizy online dla dzieci. Zadaniem ucznia jest dzielenie wyrazów na sylaby przy pomocy wirtualnych nożyczek.
Podział głosek – Samogłoska czy spółgłoska? - Zdob

Samogłoska czy spółgłoska?

Podział głosek

Podział głosek. Quizy online dla dzieci. Zadaniem ucznia jest przyporządkowanie liter z prezentowanych wyrazów do odpowiedniego zbioru "samogłoski" lub "spółgłoski".
Wyrazy z ó i u - Klocki ortograficzne - R,  W,  U,  Ó,  P,  N

Klocki ortograficzne

Wyrazy z ó i u

Wyrazy z ó i u. Quizy online dla dzieci. Zadaniem ucznia jest przeciągnięcie w odpowiednie miejsce wyrazu klocków tylko z tymi literami, które występują w nazwie przedmiotu przedstawionego na ilustracji.

Nauka czytania - Podpisz ilustrację - ZdobywcyWied

Podpisz ilustrację!

Nauka czytania

Nauka czytania. Quizy online dla dzieci. Zadaniem ucznia jest podpisanie obrazów odpowiednimi wyrazami.
Budowanie wyrazów z liter - Mały słowotwórca - Zdo

Mały słowotwórca

Budowanie wyrazów z liter

Budowanie wyrazów z liter. Quizy online dla dzieci. Zadaniem ucznia jest wskazanie i kliknięcie w literę, z którą nie da się ułożyć podanego wyrazu.
Zapisywanie liter - Odgadnij słowa - ZdobywcyWiedz

Odgadnij słowa!

Zapisywanie liter

Zapisywanie liter. Quizy online dla dzieci. Zadaniem ucznia jest odgadnięcie, którymi literami należy zapisać nazwy obiektów przedstawionych na obrazkach. Czas na odpowiedź jest ograniczony.