Tryb gość - ćwiczenia ograniczone czasowo. Zarejestruj bezpłatne konto, żeby mieć dostęp do wielu ćwiczeń w pełnej wersji.

C, Ę, Ą, Ł, B, G, Z

Jak nauczyć dzieci czytać ze zrozumieniem?

Naukę czytania ze zrozumieniem należy rozpocząć na jak najwcześniejszym etapie nauki czytania, najlepiej już podczas poznawania liter. Ważne, żeby pierwsze zadania na czytanie ze zrozumieniem były dla uczniów zabawą. W tym dziale dziecko nauczy się liter z szeregu C, Ę, Ą, Ł, B, G, Z, będzie między innymi układało z nich wyrazy, dzieliło wyrazy na sylaby, a wszystko to jest już nauką czytania ze zrozumieniem.

Porównywanie liter - Literowa rozsypanka - Zdobywc

Literowa rozsypanka

Porównywanie liter

Porównywanie liter. Zadania dla dzieci. Zadaniem ucznia jest wskazanie wszystkich małych liter z rozsypanki, które odpowiadają przedstawionej wielkiej literze.
Odróżnianie liter - Literki na czas - ZdobywcyWied

Literki na czas

Odróżnianie liter

Odróżnianie liter. Zadania dla dzieci. Zadaniem ucznia jest wskazanie wszystkich małych liter z rozsypanki odpowiadających przedstawionej wielkiej literze, zanim skończy się czas.
Odczytywanie liter - Literkowe Memory - C, Ę, Ą, Ł, B, G, Z

Literkowe Memory

Odczytywanie liter

Odczytywanie liter. Zadania dla dzieci. Quiz w oparciu o grę Memory polegającą na zapamiętaniu, w którym miejscu na planszy znajdują się litery, a następnie odkrywaniu ich parami.

Wymowa wyrazów - Piszemy wyrazy - ZdobywcyWiedzy.p

Piszemy wyrazy

Wymowa wyrazów

Wymowa wyrazów. Zadania dla dzieci. Zadaniem ucznia jest kliknięcie w wyszarzone grafiki. Po każdym kliknięciu grafiki zmieniają się w kolorowe z prezentacją pisowni oraz wymową wyrazu
Przyswajanie liter - Zagubione literki - ZdobywcyW

Zagubione literki

Przyswajanie liter

Przyswajanie liter. Zadania dla dzieci. Zadaniem ucznia jest znalezienie i wskazanie ukrytych w tle liter, które występują w podanym wyrazie.
Zapisywanie wyrazów - Latawiec z wyrazami - Zdobyw

Latawiec z wyrazami

Zapisywanie wyrazów

Zapisywanie wyrazów. Zadania dla dzieci. Zadaniem ucznia jest ułożenie z podanych liter odpowiednich wyrazów poprzez przenoszenie ich na ogon latawca.
Kreowanie wyrazów - Wesoła krzyżówka - ZdobywcyWie

Wesoła krzyżówka

Kreowanie wyrazów

Kreowanie wyrazów. Zadania dla dzieci. Zadaniem ucznia jest rozwiązanie krzyżówki poprzez wpisanie nazw dla przedstawionych ilustracji w odpowiednie miejsca oznaczone cyframi.

Nauka tworzenia wyrazów - Tropikalna krzyżówka - Z

Tropikalna krzyżówka

Nauka tworzenia wyrazów

Nauka tworzenia wyrazów. Zadania dla dzieci. Zadaniem ucznia jest rozwiązanie krzyżówki poprzez wpisanie nazw dla przedstawionych ilustracji w odpowiednie miejsca oznaczone cyframi.

Łączenie sylab w wyrazy - Sylabowy latawiec - Zdob

Sylabowy latawiec

Łączenie sylab w wyrazy

Łączenie sylab w wyrazy. Zadania dla dzieci. Zadaniem ucznia jest ułożenie z podanych sylab odpowiednich wyrazów poprzez przenoszenie ich na ogon latawca
Układanie sylab - Pociąg ze zwierzętami - Zdobywcy

Pociąg ze zwierzętami

Układanie sylab

Układanie sylab. Zadania dla dzieci. Zadaniem ucznia jest ułożenie z podanych sylab odpowiednich wyrazów poprzez łączenie wagoników pociągu.
Nauka sylab - Dziel wyrazy na sylaby - ZdobywcyWie

Dziel wyrazy na sylaby!

Nauka sylab

Nauka sylab. Zadania dla dzieci. Zadaniem ucznia jest dzielenie wyrazów na sylaby przy pomocy wirtualnych nożyczek.
Typy głosek - Samogłoska czy spółgłoska? - Zdobywc

Samogłoska czy spółgłoska?

Typy głosek

Typy głosek. Zadania dla dzieci. Zadaniem ucznia jest przyporządkowanie liter z prezentowanych wyrazów do odpowiedniego zbioru "samogłoski" lub "spółgłoski".
Zadania ortograficzne dla dzieci - Klocki ortograficzne - C, Ę, Ą, Ł, B, G, Z

Klocki ortograficzne

Zadania ortograficzne dla dzieci

Zadania ortograficzne dla dzieci. Zadania dla dzieci. Zadaniem ucznia jest przeciągnięcie w odpowiednie miejsce wyrazu klocków tylko z tymi literami, które występują w nazwie przedmiotu przedstawionego na ilustracji.

Ćwiczenia na czytanie - Podpisz ilustrację - Zdoby

Podpisz ilustrację!

Ćwiczenia na czytanie

Ćwiczenia na czytanie i podpisywanie ilustracji. Zadania dla dzieci. Zadaniem ucznia jest dopasowanie wyrazu do odpowiadającej mu grafiki.
Nauka budowania wyrazów - Mały słowotwórca - Zdoby

Mały słowotwórca

Nauka budowania wyrazów

Nauka budowania wyrazów. Zadania dla dzieci. Zadaniem ucznia jest wskazanie i kliknięcie w literę, z którą nie da się ułożyć podanego wyrazu.
Wskazywanie liter - Co widzisz na obrazku? - Zdoby

Co widzisz na obrazku?

Wskazywanie liter

Wskazywanie liter. Zadania dla dzieci. Zadaniem ucznia jest odgadnięcie, którymi literami należy zapisać nazwy obiektów przedstawionych na obrazkach. Czas na odpowiedź jest ograniczony.