Tryb gość - ćwiczenia ograniczone czasowo. Zarejestruj bezpłatne konto, żeby mieć dostęp do wielu ćwiczeń w pełnej wersji.

H, CH, DZ, DŹ, DZI, DŻ

Interaktywna nauka literek dla dzieci online

Zestaw ćwiczeń edukacyjnych online dla dzieci. Dziecko nauczy się liter: H, CH, DZ, DŹ, DZI, DŻ, będzie układać z nich wyrazy, dzielić te wyrazy na sylaby i wiele więcej.

Gry z literami alfabetu - Literkowa rozsypanka - Z

Literowa rozsypanka

Gry z literami alfabetu

Gry z literami alfabetu. Literki dla dzieci. Zadaniem ucznia jest wskazanie wszystkich małych liter z rozsypanki, które odpowiadają przedstawionej wielkiej literze.
Dobieranie liter - Literki na czas - ZdobywcyWiedz

Literki na czas

Dobieranie liter

Dobieranie liter. Literki dla dzieci. Zadaniem ucznia jest wskazanie wszystkich małych liter z rozsypanki odpowiadających przedstawionej wielkiej literze, zanim skończy się czas.
Quizy z literkami - Literkowe Memory - H,    CH,    DZ,    DŹ,    DZI,    DŻ

Literkowe Memory

Quizy z literkami

Quizy z literkami. Literki dla dzieci. Quiz w oparciu o grę Memory polegającą na zapamiętaniu, w którym miejscu na planszy znajdują się litery, a następnie odkrywaniu ich parami.

Gry edukacyjne z literkami - Piszemy wyrazy - Zdob

Piszemy wyrazy

Gry edukacyjne z literkami

Gry edukacyjne z literkami. Literki dla dzieci. Zadaniem ucznia jest kliknięcie w wyszarzone grafiki. Po każdym kliknięciu grafiki zmieniają się w kolorowe z prezentacją pisowni oraz wymową wyrazu
Alfabet polski dla dzieci - Nauka i zabawa

Zagubione literki

Alfabet polski dla dzieci

Jak nauczyć dzieci polskiego alfabetu? Edukacja dzieci będzie efektywna, gdy zaangażuje zmysły i zachęci dziecko do intelektualnego wysiłku. Tak jak w grze edukacyjnej, w której zadaniem ucznia jest znalezienie i wskazanie ukrytych w tle liter, które występują w podanym wyrazie.

Wyrazy dla dzieci - Latawiec nad morzem - Zdobywcy

Latawiec nad morzem

Wyrazy dla dzieci

Wyrazy dla dzieci. Literki dla dzieci. Zadaniem ucznia jest ułożenie z podanych liter odpowiednich wyrazów poprzez przenoszenie ich na ogon latawca.
Nauka pisania wyrazów dla dzieci - 1 klasa SP.

Nauka pisania

Układanie wyrazów z liter

Nauka pisania wyrazów dla dzieci. Kreatywne zadania na pisanie. Zadaniem ucznia jest ułożenie z podanych liter wyrazów i utworzenie z nich wirtualnego latawca.

Układanie liter w wyrazy - Wesoła krzyżówka - Zdob

Wesoła krzyżówka

Układanie liter w wyrazy

Układanie liter w wyrazy. Literki dla dzieci. Zadaniem ucznia jest rozwiązanie krzyzówki poprzez wpisanie nazw dla przedstawionych ilustracji w odpowiednie miejsca oznaczone cyframi.

Gry z sylabami - Sylabowy latawiec - ZdobywcyWiedz

Sylabowy latawiec

Gry z sylabami

Gry z sylabami. Literki dla dzieci. Zadaniem ucznia jest ułożenie z podanych sylab odpowiednich wyrazów poprzez przenoszenie ich na ogon latawca.
Sylabizowanie wyrazów - Klocki z sylabami - Zdobyw

Klocki z sylabami

Sylabizowanie wyrazów

Sylabizowanie wyrazów. Zadaniem ucznia jest przeciągnięcie w odpowiednie miejsce wyrazu klocków tylko z tymi sylabami, które występują w nazwie przedmiotu przedstawionego na ilustracji.
Nauka sylabizowania - Dziel wyrazy na sylaby - Zdo

Dziel wyrazy na sylaby!

Nauka sylabizowania

Nauka sylabizowania. Zadaniem ucznia jest dzielenie wyrazów na sylaby przy pomocy wirtualnych nożyczek.
Ćwiczenia z głoskami - Samogłoska czy spółgłoska?

Samogłoska czy spółgłoska?

Ćwiczenia z głoskami

Ćwiczenia z głoskami. Literki dla dzieci. Zadaniem ucznia jest przyporządkowanie liter z prezentowanych wyrazów do odpowiedniego zbioru "samogłoski" lub "spółgłoski".

Samogłoski i spółgłoski dla dzieci - Kosmiczne gło

Kosmiczne głoski i litery

Samogłoski i spółgłoski dla dzieci

Samogłoski i spółgłoski dla dzieci. Zadaniem ucznia jest poprawne określenie, ile liter lub głosek znajduje się w wyrazie przedstawionym na wstędze rakiety kosmicznej. Kosmonauta czeka na wpisanie poprawnej odpowiedzi.
U i ó - Lody są pyszne! - ZdobywcyWiedzy.pl

Lody są pyszne!

U i ó

U i ó. Ortografia dla dzieci. Zadaniem ucznia jest przeciągnięcie podanych liter na odpowiednie miejsca w wyrazie. Powstały w ten sposób wyraz to odpowiedź na pytanie, co znajduje się na ilustracji.

Wyrazy z ch i h - Z ortografią za pan brat

Z ortografią za pan brat

Wyrazy z ch i h

Wyrazy z ch i h. Ortografia dla dzieci. Zadaniem ucznia jest przeciągnięcie podanych liter na odpowiednie miejsca w wyrazie. Powstały w ten sposób wyraz to odpowiedź na pytanie, co znajduje się na ilustracji.

Wyrazy z h i ch - Uśmiechnięty bohater

Uśmiechnięty bohater

Wyrazy z h i ch

Wyrazy z h i ch. Ortografia dla dzieci. Zadaniem ucznia jest przeciągnięcie podanych liter na odpowiednie miejsca w wyrazie. Powstały w ten sposób wyraz to odpowiedź na pytanie, co znajduje się na ilustracji.

Ćwiczenia z czytania - Jak to się nazywa - Zdobywc

Jak to się nazywa?

Ćwiczenia z czytania

Ćwiczenia z czytania. Literki dla dzieci. Zadaniem ucznia jest dopasowanie obrazków do odpowiednich podpisów.

Poznawanie pisowni wyrazów - Mały słowotwórca - Zd

Mały słowotwórca

Poznawanie pisowni wyrazów

Poznawanie pisowni wyrazów. Literki dla dzieci. Zadaniem ucznia jest wskazanie i kliknięcie w literę, z którą nie da się ułożyć podanego wyrazu.

Odgadywanie wyrazów - Co widzisz na obrazku? - Zdo

Co widzisz na obrazku?

Odgadywanie wyrazów

Odgadywanie wyrazów. Zadaniem ucznia jest odgadnięcie, którymi literami należy zapisać nazwy obiektów przedstawionych na obrazkach. Czas na odpowiedź jest ograniczony.