Tryb gość - ćwiczenia ograniczone czasowo. Zarejestruj bezpłatne konto, żeby mieć dostęp do wielu ćwiczeń w pełnej wersji.

Zdanie

Rodzaje zdań

Dzięki ćwiczeniom interaktywnym Twoje dziecko pozna zasady tworzenia
zdań oznajmujących, pytających oraz przeczeń.
Gwarantujemy wyśmienitą zabawę z nauką.
Budowa i szyk zdania - Kropka? Znak zapytania? Wyk

Kropka? Znak zapytania? Wykrzyknik?

Budowa i szyk zdania

Budowa i szyk zdania. Rodzaje zdań (oznajmujące, pytające, wykrzyknikowe). Quiz rozpoczyna prezentacja dot. użycia znaków interpunkcyjnych. Po obejrzeniu prezentacji zadaniem ucznia jest uzupełnienie podanych na ekranie zdań o odpowiedni znak interpunkcyjny (kropkę, znak zapytania, wykrzyknik), w zależności od rodzaju zdania.

Układanie zdań dla dzieci - Mama gotuje - Zdobywcy

Mama gotuje

Układanie zdań dla dzieci

Układanie zdań dla dzieci. Zadaniem ucznia jest ułożenie pełnego, logicznego zdania z rozsypanki słownej. Całość quizu zbudowana jest na zasadzie puzzli. Uczeń utrwala zasadę rozpoczynania zdania oznajmującego wielką literą i stawiania kropki na jego końcu.

Układanie zdania - Pyszny obiad mamy - ZdobywcyWie

Pyszny obiad mamy

Układanie zdania

Układanie zdania. Zadaniem ucznia jest ułożenie pełnego, logicznego zdania z rozsypanki słownej. Całość quizu zbudowana jest na zasadzie puzzli. Uczeń utrwala zasadę rozpoczynania zdania oznajmującego wielką literą i stawiania kropki na jego końcu.

Ćwiczenia na układanie zdań - Co Asia robi wiosną

Co Asia robi wiosną?

Ćwiczenia na układanie zdań

Ćwiczenia na układanie zdań. Zadaniem ucznia jest ułożenie pełnego, logicznego zdania z rozsypanki słownej. Całość quizu zbudowana jest na zasadzie puzzli. Uczeń utrwala zasadę rozpoczynania zdania oznajmującego wielką literą i stawiania kropki na jego końcu.

Brawo! Masz nową odznakę!

Brawo! Zdobyłeś odznakę!

lub