Tryb gość - ćwiczenia ograniczone czasowo. Zarejestruj bezpłatne konto, żeby mieć dostęp do wielu ćwiczeń w pełnej wersji.

Zjawiska atmosferyczne

Pogoda dla dzieci. Ćwiczenia edukacyjne online z przyrody

Twoje dziecko pozna zjawiska atmosferyczne, nauczy się je nazywać i rozróżniać. Nauka przez zabawę.
Zjawiska w pogodzie - Płaszcz, czy sukienka? - Zdo

Płaszcz czy sukienka?

Zjawiska w pogodzie

Zjawiska w pogodzie. Ubiór adekwatny do pogody. Zadaniem ucznia jest dobranie odpowiednich ubrań i akcesoriów dla dzieci adekwatnie do stanu pogody na grafice.
Obrazki pogodowe - Na słońce, czy na deszcz? - Zdo

Na słońce, czy na deszcz?

Obrazki pogodowe

Obrazki pogodowe. Ubiór adekwatny do pogody. Zadaniem ucznia jest dopasowanie przedstawionego na grafice dziecka do odpowiedniej grafiki z pogodą ze względu na ubranie.
Pogoda podczas roku - Jak długo padało? - Zdobywcy

Jak długo padało?

Pogoda podczas roku

Pogoda podczas roku. Kalendarz pogodowy. Zadaniem ucznia jest udzielenie odpowiedzi na pytania odnośnie liczby dni słonecznych, deszczowych, z mgłą, odpowiednio w trzech przedstawionych kalendarzach pogodowych.
Kalendarz pogody dla dzieci - Jaka była pogoda? -

Jaka była pogoda?

Kalendarz pogody dla dzieci

Kalendarz pogody dla dzieci. Zadaniem ucznia jest wysłuchanie nagrań opisujących pogodę i naniesienie na kalendarz symboli śnieg, deszcz, zachmurzenie lub słońce w zależności od treści nagrania.
Gry pogodowe - Pogodowe cienie - ZdobywcyWiedzy.pl

Pogodowe cienie

Gry pogodowe

Gry pogodowe. Rozpoznawanie cieni. Zadaniem ucznia jest dopasowanie prezentowanych cieni do odpowiednich postaci na grafice.
Gry o pogodzie - Kolory tęczy - ZdobywcyWiedzy.pl

Kolory tęczy

Gry o pogodzie

Gry o pogodzie. Tęcza. Zadaniem ucznia jest poznanie barw tęczy a następnie naniesienie ich wirtualnymi kredkami na odpowiednie paski tęczy.
Jak rozpoznawać pogodę - Czy słyszysz wiatr? - Zdo

Czy słyszysz wiatr?

Jak rozpoznawać pogodę

Jak rozpoznawać pogodę. Rozpoznawanie zjawisk. Zadaniem ucznia jest odgadnięcie, o jakim zjawisku atmosferycznym jest mowa w zaprezentowanych zdaniach.