Tryb gość - ćwiczenia ograniczone czasowo. Zarejestruj bezpłatne konto, żeby mieć dostęp do wielu ćwiczeń w pełnej wersji.

F, Ż, RZ, SZ, CZ

Nowoczesny sposob na naukę liter

Ćwiczenia edukacyjne online dla dzieci do nauki rozpoznawania i pisania liter: F, Ż, RZ, SZ, CZ, układania z nich wyrazów i zdań, dzielenia wyrazów na sylaby, układania wyrazów z sylab.

Litery alfabetu dla dzieci - Literkowa rozsypanka

Literowa rozsypanka

Litery alfabetu dla dzieci

Litery alfabetu dla dzieci. Gry z literkami. Zadaniem ucznia jest wskazanie wszystkich małych liter z rozsypanki, które odpowiadają przedstawionej wielkiej literze.
Gry z literkami - Literki na czas - ZdobywcyWiedzy

Literki na czas

Gry z literkami

Gry z literkami. Zadaniem ucznia jest wskazanie wszystkich małych liter z rozsypanki odpowiadających przedstawionej wielkiej literze, zanim skończy się czas.
Literki do nauki - Literkowe Memory - F, Ż, RZ, SZ, CZ

Literkowe Memory

Literki do nauki

Literki do nauki. Gry z literkami. Quiz w oparciu o grę Memory polegającą na zapamiętaniu, w którym miejscu na planszy znajdują się litery, a następnie odkrywaniu ich parami.

Rozróżnianie liter - Piszemy wyrazy - ZdobywcyWied

Piszemy wyrazy

Rozróżnianie liter

Rozróżnianie liter. Gry z literkami. Zadaniem ucznia jest kliknięcie w wyszarzone grafiki. Po każdym kliknięciu grafiki zmieniają się w kolorowe z prezentacją pisowni oraz wymową wyrazu
Nauka alfabetu - gra edukacyjna

Gra: Zagubione literki

Jak poznać alfabet?

Jak szybko i efektywnie nauczyć dzieci alfabetu? Zapraszamy do wypróbowania gier edukacyjnych, jak np. "Zagubione literki". Zadaniem ucznia jest znalezienie i wskazanie ukrytych w tle liter, które występują w podanym wyrazie.

Nauka układania wyrazów - Wesoła krzyżówka - Zdoby

Wesoła krzyżówka

Nauka układania wyrazów

Nauka układania wyrazów. Gry z literkami. Zadaniem ucznia jest rozwiązanie krzyżówki poprzez wpisanie nazw dla przedstawionych ilustracji w odpowiednie miejsca oznaczone cyframi.

Ułóż z liter słowa przedstawione na obrazkach

Literkowe klocki

Układanie słów z liter

Gra online do nauki liter. Zadaniem ucznia jest przeciągnięcie w odpowiednie miejsce wyrazu klocków tylko z tymi literami, które występują w nazwie przedmiotu przedstawionego na ilustracji.

Podział wyrazów na sylaby - Gra online dla 1 klasy

Nożyczki do dzielenia wyrazów

Ćwicz dzielenie na sylaby!

Gra online dla uczniów 1 klasy szkoły podstawowej do nauki sylabizowania. Zadaniem ucznia jest dzielenie wyrazów na sylaby przy pomocy wirtualnych nożyczek.

Rozróżnianie głosek - Samogłoska czy spółgłoska -

Samogłoska czy spółgłoska?

Rozróżnianie głosek

Rozróżnianie głosek. Gry z literkami. Zadaniem ucznia jest przyporządkowanie liter z prezentowanych wyrazów do odpowiedniego zbioru "samogłoski" lub "spółgłoski".
Głoskowanie - zadania interaktywne

Ciekawski astronauta liczy głoski

Zadania na głoskowanie

Zadania na głoskowanie. Ćwiczenie interaktywne pobudzające również wyobraźnię. Zadaniem ucznia jest poprawne określenie, ile liter lub głosek znajduje się w wyrazie przedstawionym na wstędze rakiety kosmicznej. Kosmonauta czeka na wpisanie poprawnej odpowiedzi.

Quiz ortograficzny dla dzieci - Żółw i żubr - F, Ż, RZ, SZ, CZ

Żółw i żubr

Quiz ortograficzny dla dzieci

Quiz ortograficzny dla dzieci. Zadaniem ucznia jest przeciągnięcie podanych liter na odpowiednie miejsca w wyrazie. Powstały w ten sposób wyraz to odpowiedź na pytanie, co znajduje się na ilustracji.

Wyrazy z ż i rz - Kałuża pod wierzbą - F, Ż, RZ, SZ, CZ

Kałuża pod wierzbą

Wyrazy z ż i rz

Wyrazy z ż i rz. Gry z literkami. Zadaniem ucznia jest przeciągnięcie podanych liter na odpowiednie miejsca w wyrazie. Powstały w ten sposób wyraz to odpowiedź na pytanie, co znajduje się na ilustracji.

Wyrazy z "rz", wyrazy z "ż" - Wyjątki od reguł

Wyjątki od reguł

Wyrazy z "rz" i "ż"

Wyrazy zawierające "rz" lub "ż". Gry z literkami. Zadanie: Kliknij grafikę, posłuchaj, co się na niej znajduje i ułóż te wyrazy z literek. Wszystkie wyrazy zawierają trudności ortograficzne - zastosowanie "rz" i "ż" jako wyjątki.

Gra online dla dzieci w 1 klasie do nauki czytania

Przeczytaj i połącz obrazki z podpisami!

Nauka czytania

Gra z literkami online dla dzieci do nauki czytania. Zadaniem ucznia jest przeczytanie podanych słów i połączenie ich liniami z pasującymi do podpisów grafikami.

Słowotwórstwo dla dzieci - Mały słowotwórca - Zdob

Mały słowotwórca

Słowotwórstwo dla dzieci

Słowotwórstwo dla dzieci. Gry z literkami. Zadaniem ucznia jest wskazanie i kliknięcie w literę, z którą nie da się ułożyć podanego wyrazu.
Gra z literkami - Co widzisz na obrazku? - Zdobywc

Co widzisz na obrazku?

Gra z literkami

Gra z literkami. Zadaniem ucznia jest odgadnięcie, którymi literami należy zapisać nazwy obiektów przedstawionych na obrazkach. Czas na odpowiedź jest ograniczony.