Tryb gość - ćwiczenia ograniczone czasowo. Zarejestruj bezpłatne konto, żeby mieć dostęp do wielu ćwiczeń w pełnej wersji.

Family - basic level

Rodzina poziom podstawowy

Dziecko będzie uczyć się i utrwalać wiedzę w zakresie słownictwa i zwrotów z kręgu "rodzina". Materiał ćwiczeniowy dla dzieci z klas 0-3 szkoły podstawowej.
Zdjęcie rodzinne

Zdjęcie rodzinne

Członkowie rodziny po angielsku

Członkowie rodziny po angielsku. Utrwalenie nazw członków rodziny. Uczeń ćwiczy słownictwo z tego kręgu. Zadaniem ucznia jest zrobienie multimedialnych zdjęć, składających się z obrazu i nagrania oraz przyporządkowanie ich do odpowiednio podpisanych miejsc w albumie. Słownictwo w quizie: mother, father, brother, sister, grandmother, grandfather.
Tańczyć! Śpiewać!

Tańczyć! Śpiewać!

Nazwy czynności po angielsku

Nazwy czynności po angielsku. Poznanie nazw czynności. Zadaniem ucznia jest odkrywanie karteczek z notesu w celu wysłuchania wymowy i poznania pisowni ćwiczonych słówek.Słownictwo wykorzystane w quizie: cook, drive a car, sing, dance, swim, play the guitar.
Rodzinne Memory

Rodzinne Memory

Jak jest po angielsku mama?

Jak jest po angielsku mama? Gra typu Memory. Uczeń grając utrwala nazwy członków rodziny w języku angielskim. Zadaniem ucznia jest odkrywanie kart i dopasowywanie ich w pary na podstawie nagrania dźwiękowego. Przy dobrym połączeniu uczeń zobaczy grafikę przedstawiającą danego członka rodziny. W grze użyto: mother, father, brother, sister, grandmother, grandfather.
Drzewo rodzinne

Drzewo rodzinne

Relacje rodzinne po angielsku

Relacje rodzinne po angielsku. Utrwalenie nazw członków rodziny. Zadaniem ucznia jest przyporządkowanie na podstwie nagrania, fotografii członków rodziny do drzewa genealogicznego. Słownictwo wykorzystane w quizie: mother, father, brother, sister, grandmother, grandfather.
Moja rodzina

Moja rodzina

Jak nazywamy członków rodziny?

Jak nazywamy członków rodziny? Utrwalenie nazw członków rodziny. Uczeń ćwiczy słownictwo, rozumienie ze słuchu oraz pisownię w języku angielskim przez układanie z klocków słów przedstawionych na obrazkach i w nagraniach. Słownictwo w quizie: mother, father, brother, sister, grandmother, grandfather.
Wykonuję rozmaite czynności

Wykonuję rozmaite czynności

Angielskie nazwy czynności

Angielskie nazwy czynności. Utrwalenie nazw czynności. Uczeń ćwiczy słownictwo z tego kręgu. Zadaniem ucznia jest zrobienie multimedialnych zdjęć, składających się z obrazu i nagrania oraz przyporządkowanie ich do odpowiednio podpisanych miejsc w albumie. Słownictwo w quizie: cook, drive a car, sing, dance, swim, play the guitar.
Kto, co potrafi?

Kto, co potrafi?

Jak powiedzieć po angielsku "potrafię"?

Jak powiedzieć po angielsku "potrafię"? Rozumienie ze słuchu, utrwalenie nazw członków rodziny i czynności oraz konstrukcji: can / can't. Zadaniem ucznia jest wysłuchanie nagrań opisujących umiejętności różnych osób i wskazanie jednego obrazka pasującego do nagrania. Słownictwo w quizie: brother, dad, grandma, grandpa, mum, sister, swim, drive a car, play the guitar, cook, sing, dance, konstrukcje: can / can't.
Kto się schował?

Kto się schował?

Quiz angielski - członkowie rodziny

Quiz angielski - członkowie rodziny. Uczeń na podstawie eliminacji liter odgaduje nazwy członków rodziny w języku angielskim. Na odgadnięcie wszystkich wyrażeń uczeń ma ograniczoną ilość prób! Słówka w grze: mother, father, brother, sister, grandmother, grandfather.
To mój wujek

To mój wujek

"Kto to jest" po angielsku

"Kto to jest" po angielsku. Quiz rozwijający umiejętność ustnej komunikacji w języku angielskim. Ćwiczenie odpowiadania na pytanie "Who is it?" Słownictwo wykorzystane w quizie: aunt, brother, cousin, dad, grandma, grandpa, mum, sister, uncle.
On potrafi gotować

On potrafi gotować

Ćwiczenie zdań z "can" po angielsku

Ćwiczenie zdań z "can" po angielsku. Ćwiczenie konstrukcji "He/she can/can't...." oraz utrwalanie słownictwa: cook, sing, dance, drive a car, swim, play the guitar. Zadaniem ucznia jest sformułowanie ustnie zdań pokazanych na ekranie za pomocą grafik. Po udzieleniu odpowiedzi, uczeń ma możliwość odsłuchać poprawną odpowiedź i ją jeszcze raz powtórzyć.