Tryb gość - ćwiczenia ograniczone czasowo. Zarejestruj bezpłatne konto, żeby mieć dostęp do wielu ćwiczeń w pełnej wersji.

Ś-SI, Ń-NI, Ź-ZI, Ć-CI

Nauka alfabetu dla dzieci - Nauka alfabetu przez zabawę

Zestaw gier edukacyjnych online dla dzieci. Dziecko uczy się liter, układa z nich wyrazy, dzieli te wyrazy na sylaby i dobrze się przy tym bawi.

Ćwiczenia z literkami - Literowa rozsypanka - Ś-SI, Ń-NI, Ź-ZI, Ć-CI

Literowa rozsypanka

Ćwiczenia z literkami

Ćwiczenia z literkami. Nauka literek. Zadaniem ucznia jest wskazanie wszystkich małych liter z rozsypanki, które odpowiadają przedstawionej wielkiej literze.

Nauka literek online - Literki na czas - ZdobywcyW

Literki na czas

Nauka literek online

Nauka literek online. Zadaniem ucznia jest wskazanie wszystkich małych liter z rozsypanki odpowiadających przedstawionej wielkiej literze, zanim skończy się czas.
Opanowanie liter - Literkowe Memory - Ś-SI, Ń-NI, Ź-ZI, Ć-CI

Literkowe Memory

Opanowanie liter

Opanowanie liter. Nauka literek. Quiz w oparciu o grę Memory polegającą na zapamiętaniu, w którym miejscu na planszy znajdują się litery, a następnie odkrywaniu ich parami.

Notowanie liter - Piszemy wyrazy - ZdobywcyWiedzy.

Piszemy wyrazy

Notowanie liter

Notowanie liter. Nauka literek. Zadaniem ucznia jest kliknięcie w wyszarzone grafiki. Po każdym kliknięciu grafiki zmieniają się w kolorowe z prezentacją pisowni oraz wymową wyrazu
Nauka pisowni liter - Zagubione literki - Zdobywcy

Zagubione literki

Nauka pisowni liter

Nauka pisowni liter. Nauka literek. Zadaniem ucznia jest znalezienie i wskazanie ukrytych w tle liter, które występują w podanym wyrazie.
Nauka pisania wyrazów z liter - Zwierzęta z liter

Zwierzęta z liter w pociągu

Nauka pisania wyrazów z liter

Nauka pisania wyrazów z liter. Nauka literek. Zadaniem ucznia jest ułożenie z podanych liter odpowiednich wyrazów poprzez łączenie wagoników pociągu.
Dzielenie wyrazów na sylaby

Zwierzęta z sylab w pociągu

Dziel wyrazy na sylaby!

Ćwiczenie online do nauki dzielenia wyrazów na sylaby. Zadaniem ucznia jest ułożenie z podanych sylab odpowiednich wyrazów poprzez łączenie wagoników pociągu. Dzielenie wyrazów na sylaby nie musi być trudne!

Dzielenie wyrazów - Dziel wyrazy na sylaby! - Zdob

Dziel wyrazy na sylaby!

Dzielenie wyrazów

Dzielenie wyrazów. Nauka literek. Zadaniem ucznia jest dzielenie wyrazów na sylaby przy pomocy wirtualnych nożyczek.
Spółgłoski i samogłoski dla dzieci - Samogłoska cz

Samogłoska czy spółgłoska?

Spółgłoski i samogłoski dla dzieci

Spółgłoski i samogłoski dla dzieci. Nauka literek. Zadaniem ucznia jest przyporządkowanie liter z prezentowanych wyrazów do odpowiedniego zbioru "samogłoski" lub "spółgłoski".
Nauka głosek i liter - 1 klasa SP.

Kosmiczne głoski i litery

Głoska

Głoska i litera. Kreatywny quiz online w ciekawej oprawie graficznej. Zadaniem ucznia jest poprawne określenie, ile liter lub głosek znajduje się w wyrazie przedstawionym na wstędze rakiety kosmicznej. Kosmonauta czeka na wpisanie poprawnej odpowiedzi.

Trudne wyrazy z "ó" lub "u" - 1 klasa SP.

Córka górala

Trudne słowa: "ó" i "u"

Słowa z "ó", słowa z "u". Nauka literek. Zadaniem ucznia jest wysłuchanie nagrania i ułożenie z podanych liter słów zawierających "ó" lub "u" Powstałe w ten sposób wyrazy to odpowiedź na pytanie, co znajduje się na ilustracji.

Wyrazy z ś - Ślimak na lodówce - Ś-SI, Ń-NI, Ź-ZI, Ć-CI

Ślimak na lodówce

Wyrazy z ś

Wyrazy z ś. Nauka literek. Zadaniem ucznia jest przeciągnięcie podanych liter na odpowiednie miejsca w wyrazie. Powstały w ten sposób wyraz to odpowiedź na pytanie, co znajduje się na ilustracji.

Wyrazy z si - Jesienne liście - ZdobywcyWiedzy.pl

Jesienne liście

Wyrazy z si

Wyrazy z si. Nauka literek. Zadaniem ucznia jest przeciągnięcie podanych liter na odpowiednie miejsca w wyrazie. Powstały w ten sposób wyraz to odpowiedź na pytanie, co znajduje się na ilustracji.
Wyrazy z ś i si - Z ortografią za pan brat - Zdoby

Z ortografią za pan brat

Wyrazy z ś i si

Wyrazy z ś i si. Nauka literek. Zadaniem ucznia jest przeciągnięcie podanych liter na odpowiednie miejsca w wyrazie. Powstały w ten sposób wyraz to odpowiedź na pytanie, co znajduje się na ilustracji.
Wyrazy z ć i ci - Pięć liści - ZdobywcyWiedzy.pl

Pięć liści

Wyrazy z ć i ci

Wyrazy z ć i ci. Nauka literek. Zadaniem ucznia jest wpisanie brakujących liter na planszy z zachowaniem reguł ortograficznych.
Wyrazy z ć - Ciężarówka w ciemności - ZdobywcyWied

Ciężarówka w ciemności

Wyrazy z ć

Wyrazy z ć. Nauka literek. Zadaniem ucznia jest wpisanie brakujących liter na planszy z zachowaniem reguł ortograficznych.
Wyrazy z ń i ni - Magnesy pełne słońca - Ś-SI, Ń-NI, Ź-ZI, Ć-CI

Magnesy pełne słońca

Wyrazy z ń i ni

Wyrazy z ń i ni. Nauka literek. Zadaniem ucznia jest przeciągnięcie podanych liter na odpowiednie miejsca w wyrazie. Powstały w ten sposób wyraz to odpowiedź na pytanie, co znajduje się na ilustracji.

Wyrazy z ń - Magnesik z konikiem - Ś-SI, Ń-NI, Ź-ZI, Ć-CI

Magnesik z konikiem

Wyrazy z ń

Wyrazy z ń. Nauka literek. Zadaniem ucznia jest przeciągnięcie podanych liter na odpowiednie miejsca w wyrazie. Powstały w ten sposób wyraz to odpowiedź na pytanie, co znajduje się na ilustracji.

Wyrazy z ź i zi - Wesoły źrebak - Ś-SI, Ń-NI, Ź-ZI, Ć-CI

Wesoły źrebak

Wyrazy z ź i zi

Wyrazy z ź i zi. Nauka literek. Zadaniem ucznia jest przeciągnięcie podanych liter na odpowiednie miejsca w wyrazie. Powstały w ten sposób wyraz to odpowiedź na pytanie, co znajduje się na ilustracji.

Wyrazy z ź - Kozica lubi poziomki - Ś-SI, Ń-NI, Ź-ZI, Ć-CI

Kozica lubi poziomki

Wyrazy z ź

Wyrazy z ź. Nauka literek. Zadaniem ucznia jest przeciągnięcie podanych liter na odpowiednie miejsca w wyrazie. Powstały w ten sposób wyraz to odpowiedź na pytanie, co znajduje się na ilustracji po lewej stronie ekranu

Pisownia zmiękczeń - Podpisz ilustrację - Zdobywcy

Podpisz ilustrację!

Pisownia zmiękczeń

Pisownia zmiękczeń w wyrazach. Ćwiczenia online. Zadaniem ucznia jest utrwalenie zasad pisowni głosek zmiękczonych w wyrazach poprzez dopasowanie wyrazów do przedstawionych ilustracji.
Pisanie wyrazów dla dzieci - Mały słowotwórca - Zd

Mały słowotwórca

Pisanie wyrazów dla dzieci

Pisanie wyrazów dla dzieci. Nauka literek. Zadaniem ucznia jest wskazanie i kliknięcie w literę, z którą nie da się ułożyć podanego wyrazu.
Zgadywanie słów - Co widzisz na obrazku? - Zdobywc

Co widzisz na obrazku?

Zgadywanie słów

Zgadywanie słów. Nauka literek. Zadaniem ucznia jest odgadnięcie, którymi literami należy zapisać nazwy obiektów przedstawionych na obrazkach. Czas na odpowiedź jest ograniczony.