Tryb gość - ćwiczenia ograniczone czasowo. Zarejestruj bezpłatne konto, żeby mieć dostęp do wielu ćwiczeń w pełnej wersji.

Ś-SI, Ń-NI, Ź-ZI, Ć-CI

Nauka alfabetu dla dzieci

Zestaw gier edukacyjnych online dla dzieci.
Dziecko uczy się liter, układa z nich wyrazy, dzieli te wyrazy na sylaby i wiele więcej
Ćwiczenia z literkami - Literkowa rozsypanka - Zdo

Literowa rozsypanka

Ćwiczenia z literkami

Ćwiczenia z literkami. Nauka literek. Zadaniem ucznia jest wskazanie wszystkich małych liter z rozsypanki, które odpowiadają przedstawionej wielkiej literze.

Nauka literek online - Literki na czas - ZdobywcyW

Literki na czas

Nauka literek online

Nauka literek online. Zadaniem ucznia jest wskazanie wszystkich małych liter z rozsypanki odpowiadających przedstawionej wielkiej literze, zanim skończy się czas.

Opanowanie liter - Literkowe memory - ZdobywcyWied

Literkowe Memory

Opanowanie liter

Opanowanie liter. Nauka literek. Quiz w oparciu o grę Memory polegającą na zapamiętaniu, w którym miejscu na planszy znajdują się litery, a następnie odkrywaniu ich parami.

Notowanie liter - Piszemy wyrazy - ZdobywcyWiedzy.

Piszemy wyrazy

Notowanie liter

Notowanie liter. Nauka literek. Zadaniem ucznia jest kliknięcie w wyszarzone grafiki. Po każdym kliknięciu grafiki zmieniają się w kolorowe z prezentacją pisowni oraz wymową wyrazu

Nauka pisowni liter - Zagubione literki - Zdobywcy

Zagubione literki

Nauka pisowni liter

Nauka pisowni liter. Nauka literek. Zadaniem ucznia jest znalezienie i wskazanie ukrytych w tle liter, które występują w podanym wyrazie.

Nauka pisania wyrazów z liter - Zwierzęta z liter

Zwierzęta z liter w pociągu

Nauka pisania wyrazów z liter

Nauka pisania wyrazów z liter. Nauka literek. Zadaniem ucznia jest ułożenie z podanych liter odpowiednich wyrazów poprzez łączenie wagoników pociągu.

Ćwiczenia z sylabami - Zwierzęta z sylab w pociągu

Zwierzęta z sylab w pociagu

Ćwiczenia z sylabami

Ćwiczenia z sylabami. Nauka literek. Zadaniem ucznia jest ułożenie z podanych sylab odpowiednich wyrazów poprzez łączenie wagoników pociągu.

Dzielenie wyrazów - Dziel wyrazy na sylaby! - Zdob

Dziel wyrazy na sylaby!

Dzielenie wyrazów

Dzielenie wyrazów. Nauka literek. Zadaniem ucznia jest dzielenie wyrazów na sylaby przy pomocy wirtualnych nożyczek.

Spółgłoski i samogłoski dla dzieci - Samogłoska cz

Samogłoska czy spółgłoska?

Spółgłoski i samogłoski dla dzieci

Spółgłoski i samogłoski dla dzieci. Nauka literek. Zadaniem ucznia jest przyporządkowanie liter z prezentowanych wyrazów do odpowiedniego zbioru "samogłoski" lub "spółgłoski".

Nauka głosek i liter - Kosmiczne głoski i litery -

Kosmiczne głoski i litery

Nauka głosek

Nauka głosek i liter. Zadaniem ucznia jest poprawne określenie, ile liter lub głosek znajduje się w wyrazie przedstawionym na wstędze rakiety kosmicznej. Kosmonauta czeka na wpisanie poprawnej odpowiedzi.

Wyrazy z ó - Córka górala - ZdobywcyWiedzy.pl

Córka górala

Wyrazy z ó

Wyrazy z ó. Nauka literek. Zadaniem ucznia jest przeciągnięcie podanych liter na odpowiednie miejsca w wyrazie. Powstały w ten sposób wyraz to odpowiedź na pytanie, co znajduje się na ilustracji.

Wyrazy z ś - Ślimak na lodówce - ZdobywcyWiedzy.pl

Ślimak na lodówce

Wyrazy z ś

Wyrazy z ś. Nauka literek. Zadaniem ucznia jest przeciągnięcie podanych liter na odpowiednie miejsca w wyrazie. Powstały w ten sposób wyraz to odpowiedź na pytanie, co znajduje się na ilustracji.

Wyrazy z si - Jesienne liście - ZdobywcyWiedzy.pl

Jesienne liście

Wyrazy z si

Wyrazy z si. Nauka literek. Zadaniem ucznia jest przeciągnięcie podanych liter na odpowiednie miejsca w wyrazie. Powstały w ten sposób wyraz to odpowiedź na pytanie, co znajduje się na ilustracji.

Wyrazy z ś i si - Z ortografią za pan brat - Zdoby

Z ortografią za pan brat

Wyrazy z ś i si

Wyrazy z ś i si. Nauka literek. Zadaniem ucznia jest przeciągnięcie podanych liter na odpowiednie miejsca w wyrazie. Powstały w ten sposób wyraz to odpowiedź na pytanie, co znajduje się na ilustracji.

Wyrazy z ć i ci - Pięć liści - ZdobywcyWiedzy.pl

Pięć liści

Wyrazy z ć i ci

Wyrazy z ć i ci. Nauka literek. Zadaniem ucznia jest wpisanie brakujących liter na planszy z zachowaniem reguł ortograficznych.

Wyrazy z ć - Ciężarówka w ciemności - ZdobywcyWied

Ciężarówka w ciemności

Wyrazy z ć

Wyrazy z ć. Nauka literek. Zadaniem ucznia jest wpisanie brakujących liter na planszy z zachowaniem reguł ortograficznych.

Wyrazy z ń i ni - Magnesy pełne słońca - ZdobywcyW

Magnesy pełne słońca

Wyrazy z ń i ni

Wyrazy z ń i ni. Nauka literek. Zadaniem ucznia jest przeciągnięcie podanych liter na odpowiednie miejsca w wyrazie. Powstały w ten sposób wyraz to odpowiedź na pytanie, co znajduje się na ilustracji.

Wyrazy z ń - Magnesik z konikiem - ZdobywcyWiedzy.

Magnesik z konikiem

Wyrazy z ń

Wyrazy z ń. Nauka literek. Zadaniem ucznia jest przeciągnięcie podanych liter na odpowiednie miejsca w wyrazie. Powstały w ten sposób wyraz to odpowiedź na pytanie, co znajduje się na ilustracji.

Wyrazy z ź i zi - Wesoły źrebak - ZdobywcyWiedzy.p

Wesoły źrebak

Wyrazy z ź i zi

Wyrazy z ź i zi. Nauka literek. Zadaniem ucznia jest przeciągnięcie podanych liter na odpowiednie miejsca w wyrazie. Powstały w ten sposób wyraz to odpowiedź na pytanie, co znajduje się na ilustracji.

Wyrazy z ź - Kozica lubi poziomki - ZdobywcyWiedzy

Kozica lubi poziomki

Wyrazy z ź

Wyrazy z ź. Nauka literek. Zadaniem ucznia jest przeciągnięcie podanych liter na odpowiednie miejsca w wyrazie. Powstały w ten sposób wyraz to odpowiedź na pytanie, co znajduje się na ilustracji po lewej stronie ekranu

Pisownia zmiękczeń - Podpisz ilustrację - Zdobywcy

Podpisz ilustrację!

Pisownia zmiękczeń

Pisownia zmiękczeń w wyrazach. Ćwiczenia online. Zadaniem ucznia jest utrwalenie zasad pisowni głosek zmiękczonych w wyrazach poprzez dopasowanie wyrazów do przedstawionych ilustracji.

Pisanie wyrazów dla dzieci - Mały słowotwórca - Zd

Mały słowotwórca

Pisanie wyrazów dla dzieci

Pisanie wyrazów dla dzieci. Nauka literek. Zadaniem ucznia jest wskazanie i kliknięcie w literę, z którą nie da się ułożyć podanego wyrazu.

Zgadywanie słów - Co widzisz na obrazku? - Zdobywc

Co widzisz na obrazku?

Zgadywanie słów

Zgadywanie słów. Nauka literek. Zadaniem ucznia jest odgadnięcie, którymi literami należy zapisać nazwy obiektów przedstawionych na obrazkach. Czas na odpowiedź jest ograniczony.

Brawo! Masz nową odznakę!

Brawo! Zdobyłeś odznakę!

lub