Tryb gość - ćwiczenia ograniczone czasowo. Zarejestruj bezpłatne konto, żeby mieć dostęp do wielu ćwiczeń w pełnej wersji.

;
Town - basic level Wybierz kategorię, ćwiczenie i graj

Miasto poziom podstawowy

Platforma Zdobywcy Wiedzy zapewnia możliwość nauki słówek i zwrotów angielskich z tego kręgu. Materiał edukacyjny przeznaczony jest dla uczniów klas 0-3 szkoły podstawowej.
Co się kryje za puzzlami?

Co się kryje za puzzlami?

Nazwy budynków po angielsku

Nazwy budynków po angielsku. Uczeń ćwiczy rozpoznawanie i nazywanie miejskich obiektów w języku angielskim. Zadaniem ucznia jest odkrywanie kolejnych puzzli z budynkami i wysłuchanie poprawnej wymowy słówek. Klikając odkryte już puzzle, uczeń może ponownie odtworzyć wymowę i utrwalić nazewnictwo obiektów. Słownictwo w quizie: bank, hotel, restaurant, cinema, school, police station, supermarket, park, hospital.

0
...
?
Odkryj pary!

Odkryj pary!

Memory - słówka opisujące miasto

Memory - słówka opisujące miasto. Gra Memory. Uczeń grając utrwala nazwy budynków w języku angielskim. Zadaniem ucznia jest odkrywanie kart i na podstawie nagrań dźwiękowych łączenie ich w pary. Po odkryciu pary uczeń zobaczy grafikę przedstawiającą dany budynek. Na każdą rundę jest określony czas. W grze użyto: bank, hotel, restaurant, cinema, school, police station, supermarket, park, hospital.

0
...
?
Zdjęcie w parku

Zdjęcie w parku

Rozpoznawanie angielskich słówek

Rozpoznawanie angielskich słówek. Utrwalenie nazw budynków w mieście. Uczeń ćwiczy nazywanie budynków w mieście w języku angielskim. Zadaniem ucznia jest zrobienie multimedialnych zdjęć, składających się z obrazu i nagrania oraz przyporządkowanie ich do odpowiednio podpisanych miejsc w albumie. Słownictwo w quizie: bank, hotel, restaurant, cinema, school, police station, supermarket, park, hospital.

0
...
?
Budynki miejskie

Budynki miejskie

Słówka po angielsku budynki miejskie

Słówka po angielsku budynki miejskie. Utrwalenie nazw budynków w mieście. Uczeń ćwiczy słownictwo związane z budynkami poprzez łączenie liniami grafik z odpowiadającymi im nazwami oraz przez szukanie słówek w rozsypance literowej. Kliknięcie nazwy wywołuje odtworzenie nagrania, więc uczeń utrwala również poprawną wymowę ćwiczonych słówek. Słownictwo w quizie: bank, hotel, restaurant, cinema, school, police station, supermarket, park, hospital.

0
...
?
Miejska klawiatura

Miejska klawiatura

Pisownia nazw budynków w mieście

Pisownia nazw budynków w mieście. Uczeń ćwiczy pisownię nazw budynków w mieście w języku angielskim. Zadaniem ucznia jest jak najszybsze wpisanie dziesięciu wyrazów. W grze użyto: bank, hotel, restaurant, cinema, school, police station, supermarket, park, hospital.

0
...
?
Jak się dostać do banku?

Jak się dostać do banku?

Angielski pytanie o drogę

Angielski pytanie o drogę. Ćwiczenie zadawania pytania "How can I get to??". Słownictwo wykorzystane w quizie: bank, hotel, restaurant, cinema, school, police station, supermarket, park, hospital.

0
...
?
Na skrzyżowaniu w lewo!

Na skrzyżowaniu w lewo!

Jak pytać o drogę po angielsku?

Jak pytać o drogę po angielsku? Poznanie zwrotów przydatnych przy wskazywaniu drogi. Zadaniem ucznia jest odkrywanie karteczek z notesu w celu wysłuchania wymowy i poznania pisowni ćwiczonych wyrażeń. Wyrażenia i konstrukcje wykorzystane w quizie: go straight on, turn left, turn right, turn into King's Street, It's on the left, it's on the right.

0
...
?
Zaraz za rogiem

Zaraz za rogiem

Opisywanie drogi po angielsku

Opisywanie drogi po angielsku. Ćwiczenie umiejętności rozumienia ze słuchu. Zadaniem ucznia jest wysłuchanie nagrania i wskazanie odpowiedniego budynku na mapie. Słownictwo w quizie: It's behind, it's next to, it's on the left, it's on the right, it's opposite to.

0
...
?
To jest po prawej stronie!

To jest po prawej stronie!

Angielski - wskazywanie kierunków

Angielski - wskazywanie kierunków. Ćwiczenie rozumienia ze słuchu. Uczeń ma za zadanie wysłuchać nagrania i wybrać odpowiedni kierunek marszu, żeby dotrzeć do wskazanego w ćwiczeniu celu.Wyrażenia i konstrukcje wykorzystane w quizie: go straight on, turn left, turn right, It's on the left, it's on the right, you can;t miss it, turn left into Bakers street, turn right into King's Street.

0
...
?
Nie możesz tego minąć

Nie możesz tego minąć

Udzielanie wskazówek odnośnie drogi

Udzielanie wskazówek odnośnie drogi. Ćwiczenia udzielania wskazówek odnośnie drogi. Wyrażenia i konstrukcje wykorzystane w quizie: go straight on, turn left, turn right, It's on the left, it's on the right, you can't miss it.

0
...
?

Brawo! Masz nową odznakę!

Brawo! Zdobyłeś odznakę!

lub