Tryb gość - ćwiczenia ograniczone czasowo. Zarejestruj bezpłatne konto, żeby mieć dostęp do wielu ćwiczeń w pełnej wersji.

Temperatura i waga

Termometr i waga do nauki dla dzieci

Jak nauczyć dzieci odczytywania temperatury na termometrze analogowym i ciężaru na wadze szalkowej? Nasz termometr i waga online będą dla dzieci wspaniałą pomocą. Te gry edukacyjne online sprawią, że odczytywanie temperatury i wagi w klasie 1 nie będzie już więcej sprawiało dziecku problemów. Termometr i waga online do nauki będzie dla dzieci świetnym przygotowaniem do wykonywania trudniejszych zadań matematycznych, jak: porównywanie liczb, dodawanie czy odejmowanie. Polecamy także inne zadania matematyczne dla dzieci, które znajdziesz na naszej stronie.

Nauka temperatury dla dzieci - Temperatura o różny

Temperatura o różnych porach dnia i nocy

Nauka temperatury dla dzieci

Nauka temperatury dla dzieci. Zadaniem ucznia jest odczytanie temperatury na termometrze, dzięki czemu uczeń ćwiczy odczytywanie wartości na skali z częściowo opisaną podziałką.
Czytanie temperatury - Temperatura w różnych miast

Temperatura w różnych miastach

Czytanie temperatury

Czytanie temperatury - zadaniem ucznia jest odczytanie temperatury na termometrze, dzięki czemu uczeń ćwiczy odczytywanie wartości na skali z częściowo opisaną podziałką.
Ćwiczenia z temperatury - Znajdź różnice i odczyta

Znajdź różnice i odczytaj temperaturę!

Ćwiczenia z temperatury

Ćwiczenia z temperatury - zadaniem ucznia jest wskazywanie termometru lub wpisywanie temperatury zgodnie z poleceniem, dzięki czemu uczeń ćwiczy odczytywanie wartości na skali z częściowo opisaną podziałką.
Ważenie na odważnikach - Ile ważą warzywa? - Zdoby

Ile ważą warzywa?

Ważenie na odważnikach

Ważenie na odważnikach - zadaniem ucznia jest obliczenie na podstawie stojących na wadze odważników wagi warzyw, przy czym uczeń rozwija umiejętność dodawania do 10.
Zadania z wagą - Posortuj paczki! - Zdobywcy Wiedz

Posortuj paczki!

Zadania z wagą

Zadania z wagą - zadaniem ucznia jest przyporządkowanie zgodnie z poleceniem paczek do zbioru o odpowiedniej wadze, przy czym uczeń uświadamia sobie jednostkę wagi - kilogram oraz rozwija umiejętność porównywania liczb w zakresie do 20.
Ćwiczenia na obliczenia wagowe - Ustaw wagę! - Zdo

Ustaw wagę!

Ćwiczenia na obliczenia wagowe

Ćwiczenia na obliczenia wagowe - zadaniem ucznia jest wybranie odpowiedniej ilości mniejszych odważników, które zrównoważą jeden duży odważnik, dzięki czemu uczeń uświadamia sobie jednostkę wagi - kilogram oraz rozwija umiejętność dodawania w zakresie do 10.