Tryb gość - ćwiczenia ograniczone czasowo. Zarejestruj bezpłatne konto, żeby mieć dostęp do wielu ćwiczeń w pełnej wersji.

u - ó

Interaktywna nauka wyrazów zawierających ó i u

Zasady ortograficzne języka polskiego dla najmłodszych. Pozwól nam zainspirować swoją pociechę do nauki ortografii w prosty i przyjemny sposób. Nauczymy Twoje dziecko ortografii.

Wymiana ó - Lodowe puzzle - ZdobywcyWiedzy.pl

Lodowe puzzle

Wymiana ó

Wymiana ó. Ortografia. "Ó" wymienne. Zadaniem ucznia jest dopasowanie do siebie par puzzli z rozsypanki tak, żeby ułożona para wyrazów prezentowała wymienność "ó"-"u".
Ó w zakończeniach - Wymieniamy Ó - u - ó

Wymieniamy Ó

Ó w zakończeniach

Ó w zakończeniach. Ortografia. "Ó" w zakończeniach wyrazów. Zadaniem ucznia jest dopasowanie do siebie par puzzli z rozsypanki tak, żeby ułozona para utworzyła wyraz z końcówką "-ów", "-ówka", "-ówna".

Końcówki wyrazów z ó - "-ów, -ówka ..." - Zdobywcy

-ów, -ówka ...

Końcówki wyrazów z ó

Końcówki wyrazów z ó. Ortografia. Pisanie wyrazów zakończonych na "ów" / "ówka". Zadaniem ucznia jest znalezienie różnic na obrazkach i uzupełnienie zdań słowami zawierającymi końcówki "ów" / "ówka".

Zasady pisowni ó niewymienne

Wpisz, co słyszysz!

Zasady pisowni ó

Zasady pisowni ó. Ortografia. Pisanie wyrazów z "ó" niewymiennym. Zadaniem ucznia, po uprzednim kliknięciu w obrazek i odsłuchaniu audio, jest wpisanie z klawiatury jego nazwy w odpowiednim miejscu po prawej stronie ekranu.

Ćwiczenia z ó - Wróżka? Różdżka? - ZdobywcyWiedzy.

Wróżka? Różdżka?

Ćwiczenia z ó

Ćwiczenia z ó. Ortografia. Pisanie wyrazów z "ó" niewymiennym. Zadaniem ucznia, po uprzednim kliknięciu w obrazek i odsłuchaniu audio, jest wpisanie z klawiatury jego nazwy w odpowiednim miejscu po prawej stronie ekranu.
Ćwiczenia z ó niewymiennym - Wykreślanka z "ó" nie

Wykreślanka z "ó" niewymiennym

Ćwiczenia z ó niewymiennym

Ćwiczenia z ó niewymiennym. Zadaniem ucznia jest znalezienie w rozsypance wyrazowej wyrazów zawierających "ó" niewymienne.
Wyrazy z u - Wpisz, co słyszysz! - ZdobywcyWiedzy.

Wpisz, co słyszysz!

Wyrazy z u

Wyrazy z u. Ortografia. Pisanie wyrazów z "u". Zadaniem ucznia, po uprzednim kliknięciu w obrazek i odsłuchaniu audio, jest wpisanie z klawiatury jego nazwy w odpowiednim miejscu po prawej stronie ekranu.

Zadania z u - Jak to się pisze? - ZdobywcyWiedzy.p

Jak to się pisze?

Zadania z u

Zadania z u. Ortografia. Pisanie wyrazów z "u". Zadaniem ucznia, po uprzednim kliknięciu w obrazek i odsłuchaniu audio, jest wpisanie z klawiatury jego nazwy w odpowiednim miejscu po prawej stronie ekranu.
Pisownia u - Auu! Kaktus! - ZdobywcyWiedzy.pl

Auu! Kaktus!

Pisownia u

Pisownia u w zakończeniach wyrazów. Ortografia. Zadaniem ucznia jest dopasowanie do siebie par puzzli z rozsypanki tak, żeby ułożony wyraz kończył się na "-unek", "-uszek", "-ulec".
U w zakończeniach - "Uje" się nie kreskuje - Zdoby

"Uje" się nie kreskuje!

U w zakończeniach

U w zakończeniach wyrazów. Zadaniem ucznia jest wpisanie wyrazów zawierających końcówkę "uje".
Wyrazy z u na początku - Emu na ulicy - ZdobywcyWi

Emu na ulicy

Wyrazy z u na początku

Wyrazy z u na początku. Ortografia. Wyrazy z "ó" i "u". Zadaniem ucznia jest umieszczenie przedstawionych obrazów odpowiednio w zbiorze wyrazów, których pisownia rozpoczyna się lub kończy na literę "u".
U w wyrazach - U na początku i na końcu wyrazu - Z

U na początku i na końcu wyrazu

U w wyrazach

U w wyrazach. Ortografia. Pisanie wyrazów z "u" na początku i końcu. Zadaniem ucznia jest znalezienie różnic na obrazkach i uzupełnienie zdań słowami zawierającymi wyrazy z "u".

Ó i U - "Ó" czy "U"? - ZdobywcyWiedzy.pl

"Ó" czy "U"?

Ó i U

Ó i U. Ortografia. Wyrazy z "ó" i "u". Zadaniem ucznia jest umieszczenie przedstawionych obrazów odpowiednio w zbiorze "ó" lub "u" w zależności od tego, która z liter znajduje się w danym wyrazie.
Pisownia u i ó - Krzyżówka ortograficzna

Krzyżówka z muszelką

Dyktando na U i Ó

Dyktando do treningu pisowni U i Ó. Krzyżówka ortograficzna. Zadaniem ucznia jest rozwiązanie krzyżówki w oparciu o hasła zaprezentowane na obrazkach. Kliknięcie w obraz wywołuje również podpowiedź audio.

Ćwiczenia z u i ó - Poranek Józka - ZdobywcyWiedzy

Poranek Józka

Ćwiczenia z u i ó

Ćwiczenia z u i ó. Ortografia. Pisownia wyrazów z "ó", "u". Zadaniem ucznia jest uzupełnienie luk w zdaniach odpowiednio "ó" lub "u" tak, aby powstały tekst był zgodny z regułami ortografii.
Zadania z ó i u - Memory z zwierzętami - ZdobywcyW

Memory ze zwierzętami

Zadania z ó i u

Zadania z ó i u. Ortografia. Nazwy zwierząt z "ó" i "u". Quiz na podstawie gry memory gdzie uczeń odkrywa karty i łączy w pary nazwę zwierzęcia z obrazkiem.
Odgadywanie nazw - Co widzisz na obrazku? - Zdobyw

Co widzisz na obrazku?

Odgadywanie nazw

Odgadywanie nazw. Gra typu "Odgadnij słowo". Zadaniem ucznia jest odgadnięcie, którymi literami należy zapisać nazwy obiektów przedstawionych na obrazkach. Czas na odpowiedź jest ograniczony.