Tryb gość - ćwiczenia ograniczone czasowo. Zarejestruj bezpłatne konto, żeby mieć dostęp do wielu ćwiczeń w pełnej wersji.

Professions - basic level

Zawody poziom podstawowy

Dzieci uczą się angielskich słów i zwrotów z kategorii "Zawody". Ćwiczenia interaktywne przygotowane dla dzieci z klas 0-3 szkół podstawowych.

Znam wiele zawodów

Znam wiele zawodów

Angielskie nazwy zawodów

Angielskie nazwy zawodów. Uczeń ćwiczy rozpoznawanie i stosowanie angielskiego słownictwa z zakresu "Nazwy zawodów". Zadaniem ucznia jest odkrywanie kolejnych puzzli i wysłuchanie poprawnej wymowy słówek. Klikając odkryte już puzzle, uczeń może ponownie odtworzyć wymowę i utrwalić słownictwo. Słownictwo w quizie: teacher, police officer, taxi driver, doctor, vet, nurse, dentist, shop assistant.
Zawody - memory

Zawody - memory

Gra Memory nazwy zawodów po angielsku

Gra Memory nazwy zawodów po angielsku. Gra typu memory. Uczeń grając utrwala nazwy zawodów w języku angielskim. Gra polega na odkrywaniu kart i znajdywaniu wśród nich par przedstawiajacych tą samą grafikę. Przy poprawnym odnalezieniu pary uczeń usłyszy poprawną wymowę wyrazu. Zawody w grze: teacher, police officer, taxi driver, doctor, vet, nurse, dentist, shop assistant.
Zdjęcie z pielęgniarką

Zdjęcie z pielęgniarką

Utrwalenie słówek - nazw zawodów

Utrwalenie słówek - nazw zawodów. Uczeń ćwiczy słownictwo z tego kręgu. Zadaniem ucznia jest zrobienie multimedialnych zdjęć, składających się z obrazu i nagrania oraz przyporządkowanie ich do odpowiednio podpisanych miejsc w albumie. Słownictwo w quizie: teacher, police officer, taxi driver, doctor, vet, nurse, dentist, shop assistant.
Utrwalanie nazw zawodów - Klocki z zawodami - Professions - basic level

Klocki z zawodami

Utrwalanie nazw zawodów

Utrwalenie nazw zawodów. Uczeń ćwiczy słownictwo, rozumienie ze słuchu oraz pisownię w języku angielskim przez układanie z klocków słów przedstawionych na obrazkach i w nagraniach. Słownictwo w quizie: teacher, police officer, taxi driver, vet.

Pisownia nazw zawodów - Jak to się pisze? - Professions - basic level

Jak to się pisze?

Pisownia nazw zawodów

Pisownia nazw zawodów. Uczeń ćwiczy słownictwo, rozumienie ze słuchu oraz pisownię w języku angielskim przez układanie z klocków słów przedstawionych na obrazkach i w nagraniach. Słownictwo w quizie: doctor, nurse, dentist, shop assistant.

Quiz na rozumienie ze słuchu - Zgadnij, o kim mowa? - Professions - basic level

Zgadnij, o kim mowa?

Quiz na rozumienie ze słuchu

Quiz na rozumienie ze słuchu. Zadaniem ucznia jest wysłuchanie opisu z nagrania i wskazanie zawodu, o którym jest mowa. Słownictwo w quizie: doctor, police officer, teacher, vet, dentist, nurse.

Rozmawiamy o zawodach

Rozmawiamy o zawodach

Dialogi angielskie

Dialogi angielskie. Ćwiczenie umiejętności rozumienia ze słuchu i utrwalenie słownictwa z zakresu "zawody". Zadaniem ucznia jest wysłuchanie dialogu pomiędzy dziećmi i wskazanie obrazków przedstawiających temat rozmowy.

Zawodowe dialogi

Zawodowe dialogi

Rozumienie dialogów po angielsku

Rozumienie dialogów po angielsku. Zadaniem ucznia jest wskazanie, o czym rozmawiają dzieci, zgodnie z wydanym poleceniem.
Kto jest kim?

Kto jest kim?

Gra edukacyjna angielski

Gra edukacyjna angielski. Ćwiczenie umiejętności rozumienia ze słuchu. Zadaniem ucznia jest wskazanie postaci, które pojawiają się w nagraniu dźwiękowym.
Ukryte zawody

Ukryte zawody

Gra słówka angielskie

Gra słówka angielskie. Uczeń na podstawie eliminacji liter odgaduje nazwy zawodów w języku angielskim. Na odgadnięcie wszystkich wyrażeń uczeń ma ograniczoną ilość prób! Słówka w grze: teacher, police officer, taxi driver, doctor, vet, nurse, dentist, shop assistant.
Zawody z klocków

Zawody z klocków

Nauka angielskich nazw zawodów

Nauka angielskich nazw zawodów. Gra, w której poprzez układanie literowych klocków uczeń ćwiczy pisownię nazw zawodów w języku angielskim. Na wykonanie zadań jest ograniczona ilość czasu: Słówka w grze: teacher, taxi driver, doctor, vet, nurse, dentist, singer, actor.

Gdzie pracuje mama?

Gdzie pracuje mama?

Jak zapytać o zawód po angielsku?

Jak zapytać o zawód po angielsku? Quiz rozwijający umiejętność ustnej komunikacji w języku angielskim. Uczeń ćwiczy odpowiadanie na pytanie :"What does your dad/mum do?" Słownictwo wykorzystane w quizie: teacher, police officer, taxi driver, doctor, vet, nurse, shop assistant, dentist.
U taty w pracy

U taty w pracy

Pytania o miejsce pracy po angielsku

Pytania o miejsce pracy po angielsku. Quiz rozwijający umiejętność ustnej komunikacji w języku angielskim. Uczeń ćwiczy odpowiadanie na pytanie :"Where does your mum/dad work?" Słownictwo wykorzystane w quizie: hospital, police station, restaurant, school, supermarket.