Tryb gość - ćwiczenia ograniczone czasowo. Zarejestruj bezpłatne konto, żeby mieć dostęp do wielu ćwiczeń w pełnej wersji.

Fruit and Vegetables - basic level

Owoce i warzywa poziom podstawowy

Zdobywcy Wiedzy to platforma edukacyjna online, dzięki której dziecko nauczy się słówek i zwrotów z kręgu "owoce i warzywa". Materiał edukacyjny przeznaczony jest dla uczniów klas 0-3 szkół podstawowych.
Owocowe puzzle

Owocowe puzzle

Owoce po angielsku

Owoce po angielsku. Uczeń ćwiczy rozpoznawanie i nazywanie owoców w języku angielskim. Zadaniem ucznia jest odkrywanie kolejnych puzzli z owocami, wysłuchanie poprawnej wymowy słówek. Klikając w odkryte już puzzle, uczeń może ponownie odtworzyć wymowę i utrwalić nazewnictwo owoców: apple, orange, banana, plum, peach, lemon, cherry, pear.
Ćwiczę pamięć z owocami

Ćwiczę pamięć z owocami

Owoce po angielsku dla dzieci

Owoce po angielsku dla dzieci. Uczeń grając w Memory utrwala nazwy owoców w języku angielskim. Zadaniem ucznia jest odkrywanie kart i tworzenie par. Po dobrym połączeniu uczeń słyszy poprawną wymowę nazwy owocu. Słówka w grze: apple, orange, banana, plum, peach, lemon, cherry, pear.
Soczysta brzoskwinia

Soczysta brzoskwinia

Owoce po angielsku z obrazkami

Owoce po angielsku z obrazkami. Uczeń ćwiczy nazywanie owoców w języku angielskim. Zadaniem ucznia jest zrobienie multimedialnych zdjęć, składających się z obrazu i nagrania oraz przyporządkowanie ich do odpowiednio podpisanych miejsc w albumie. Słownictwo w quizie: Apple, orange, banana, plum, peach, lemon, cherry, pear.
Jakie owoce lubisz?

Jakie owoce lubisz?

Owoce w języku angielskim

Owoce w języku angielskim. Uczeń ćwiczy słownictwo (owoce), rozumienie ze słuchu oraz pisownię w języku angielskim przez układanie z klocków słów przedstawionych na obrazkach i w nagraniach. Słownictwo w quizie: apple, orange, banana, plum, peach, lemon, cherry, pear.
Ja lubię wiśnie!

Ja lubię wiśnie!

Nazwy owoców w angielskim

Nazwy owoców w angielskim. Ćwiczenie konstrukcji I like.../ I don't like... Zadaniem ucznia jest ułożenie poprawnego zdania z wykorzystaniem tej konstrukcji na podstawie podpowiedzi z obrazka. Słownictwo w quizie: apple, orange, banana, plum, peach, lemon, cherry, pear.
Pomarańcze, czy śliwki?

Pomarańcze, czy śliwki?

Konstrukcja pytań w angielskim

Konstrukcja pytań w angielskim. Ćwiczenie konstrukcji Do you like...? Zadaniem ucznia jest ułożenie poprawnego zdania z wykorzystaniem tej konstrukcji na podstawie podpowiedzi z obrazka. Słownictwo w quizie: apple, orange, banana, plum, peach, lemon, cherry, pear.
Kuchnia pełna owoców

Kuchnia pełna owoców

Budowa pytań w angielskim

Budowa pytań w angielskim. Ćwiczenie rozwijające umiejętność ustnej komunikacji w języku angielskim. Ćwiczenie pytań o ulubiony przedmiot. Przykład: owoce - What is your favourite fruit? Zadaniem ucznia jest ułożenie poprawnego zdania z wykorzystaniem tej konstrukcji na podstawie podpowiedzi z obrazka. Słownictwo w quizie: apple, orange, banana, plum, peach, lemon, cherry, pear.
Może truskawki?

Może truskawki?

Stosowanie "Would you like"

Stosowanie "Would you like". Ćwiczenie proponowania drugiej osobie czegoś do jedzenia. Przykład: owoce - Would you like some apples? Zadaniem ucznia jest ułożenie poprawnego zdania z wykorzystaniem tej konstrukcji na podstawie podpowiedzi z obrazka. Słownictwo w quizie: apples, bananas, oranges, pineapple, strawberries.
Warzywa na pikniku

Warzywa na pikniku

Nazwy warzyw po angielsku

Nazwy warzyw po angielsku. Uczeń ćwiczy rozpoznawanie i nazywanie warzyw w języku angielskim. Zadaniem ucznia jest odkrywanie kolejnych puzzli z warzywami, wysłuchanie poprawnej wymowy słówek. Klikając odkryte już puzzle, uczeń może ponownie odtworzyć wymowę i utrwalić nazewnictwo warzyw. Słownictwo w quizie: potato, tomato, carrot, onion, cucumber, peas
Warzywa - Memory

Warzywa - Memory

Gry dla dzieci o jedzeniu

Gry dla dzieci o jedzeniu. Uczeń grając w Memory utrwala nazwy warzyw w języku angielskim. Zadaniem ucznia jest odkrywanie kart i tworzenie par. Po dobrym połączeniu uczeń słyszy poprawną wymowę nazwy warzywa. Słówka w grze: potato, tomato, carrot, onion, cucumber, peas.
Zdjęcie z marchewką

Zdjęcie z marchewką

Quizy o jedzeniu po angielsku

Quizy o jedzeniu po angielsku. Uczeń ćwiczy nazywanie warzyw w języku angielskim. Zadaniem ucznia jest zrobienie multimedialnych zdjęć, składających się z obrazu i nagrania oraz przyporządkowanie ich do odpowiednio podpisanych miejsc w albumie. Słownictwo w quizie: Potato, tomato, carrot, onion, cucumber, peas
Ogórki, pomidorki!

Ogórki, pomidorki!

Quiz o warzywach po angielsku

Quiz o warzywach po angielsku. Uczeń ćwiczy słownictwo (warzywa), rozumienie ze słuchu oraz pisownię w języku angielskim przez układanie z klocków słów przedstawionych na obrazkach i w nagraniach. Słownictwo w quizie: potato, tomato, carrot, onion, cucumber, peas
Odkrywam warzywa i owoce

Odkrywam warzywa i owoce

Gry o warzywach i owocach

Gry o warzywach i owocach. Uczeń na podstawie eliminacji liter odgaduje nazwy warzyw i owoców w języku angielskim. Na odgadnięcie wszystkich nazw uczeń ma ograniczoną ilość prób! Słówka w grze: apple, orange, banana, plum, peach, lemon, cherry, pear, potato, tomato, carrot, onion, cucumber, peas.
Szybko piszę!

Szybko piszę!

Pisownia warzyw po angielsku

Pisownia warzyw po angielsku. Uczeń ćwiczy pisownię nazw warzyw i owoców w języku angielskim. Zadaniem ucznia jest jak najszybsze wpisanie nazw 10 warzyw i owoców. W grze użyto: apple, orange, banana, plum, peach, lemon, cherry, pear, potato, tomato, carrot, onion, cucumber, peas.
Ala uwielbia ziemniaki!

Ala uwielbia ziemniaki!

Warzywa angielski

Warzywa angielski. Ćwiczenie konstrukcji " He/she likes...../ He/she doesn't like......". Zadaniem ucznia jest ułożenie zdań w oparciu o wskazaną konstrukcję. Słownictwo w quizie: Potato, tomato, carrot, onion, cucumber, peas.
Co lubi tata?

Co lubi tata?

Nazwy warzyw w angielskim

Nazwy warzyw w angielskim. Ćwiczenie konstrukcji " I like/ I don't like...". Zadaniem ucznia jest ułożenie zdań w oparciu o wskazaną konstrukcję. Słownictwo w quizie: potato, tomato, carrot, onion, cucumber, peas.
Ulubione warzywa rodziców

Ulubione warzywa rodziców

Ćwiczenia z nazwami warzyw

Ćwiczenia z nazwami warzyw. Quiz rozwijający umiejętność ustnej komunikacji w języku angielskim. Ćwiczenie odpowiadania na pytanie: "What's your favourite vegetable?". Słownictwo w quizie: potato, tomato, carrot, onion, cucumber, peas.