Tryb gość - ćwiczenia ograniczone czasowo. Zarejestruj bezpłatne konto, żeby mieć dostęp do wielu ćwiczeń w pełnej wersji.

Litera, sylaba, głoska

Głoska a litera - poznaj różnicę!

Zainspiruj dziecko do ćwiczeń liter, głosek i sylab. Dzięki ćwiczeniom interaktywnym online z edukacji polonistycznej, nauka będzie czystą przyjemnością i zabawą. Zadania online obejmują materiał realizowany w klasie 3 szkoły podstawowej.

Litery alfabetu - Literkowy alfabet - Litera, sylaba, głoska

Literkowy alfabet

Litery alfabetu

Litery alfabetu. Zadaniem ucznia jest ułożenie "ciasteczkowych" literek w kolejności alfabetycznej.

Gry z alfabetem - Alfabet imion - ZdobywcyWiedzy.p

Alfabet imion

Gry z alfabetem

Gry z alfabetem. Zadaniem ucznia jest ułożenie imion w kolejności alfabetycznej.
Układanie wyrazów z liter - Owocowy alfabet - Zdob

Owocowy alfabet

Układanie wyrazów z liter

Układanie wyrazów z liter. Zadaniem ucznia jest ułożenie nazw owoców w kolejności alfabetycznej.
Zadania z głoskami - Zegar pełen głosek

Zegar pełen głosek

Zadania z głoskami

Zadania z głoskami. Zadaniem ucznia jest zaznaczenie kolorem niebieskim - spółgłosek, kolorem czerwonym - samogłosek w prezentowanych wyrazach.

Rodzaje głosek - Moje mebelki - ZdobywcyWiedzy.pl

Moje mebelki

Rodzaje głosek

Rodzaje głosek. Zadaniem ucznia jest zaznaczenie samogłosek i spółgłosek innym kolorem. Kolorem niebieskim uczeń zaznacza spółgłoski, a kolorem czerwonym samogłoski.

Podział wyrazów na sylaby - Prezentacja - Litera, sylaba, głoska

Prezentacja

Podział wyrazów na sylaby

Prezentacja interaktywna opisuje podział wyrazów na sylaby. Z prezentacji dowiesz się, jaka jest definicja sylaby oraz poznasz lub powtórzysz kilka zasad podziału wyrazów na sylaby - przykładowo: "Podczas podziału wyrazu na sylaby, należy rozdzielać dwie jednakowe litery" lub "Niektóre wyrazy można dzielić na sylaby na dwa sposoby". Klikaj interaktywne elementy na prezentacji i posłuchaj, a quizy na temat podziału wyrazów na sylaby nie sprawią Ci już problemu!

Układanie wyrazów z sylab - Ulubiony deser - Zdoby

Ulubiony deser

Układanie wyrazów z sylab

Układanie wyrazów z sylab. Zadaniem ucznia jest układanie wyrazów podzielonych na sylaby. Podczas utrwalania tej umiejętności uczeń poznaje przymiotniki opisujące ulubiony deser.
Sylabowanie dla dzieci - Fantastyczny film - Zdoby

Fantastyczny film

Sylabowanie dla dzieci

Sylabowanie dla dzieci. Zadaniem ucznia jest układanie wyrazów podzielonych na sylaby. Podczas utrwalania tej umiejętności uczeń poznaje przymiotniki opisujące filmy.
Sylaby dla dzieci - TOR-NIS-TER - ZdobywcyWiedzy.p

TOR-NIS-TER

Sylaby dla dzieci

Sylaby dla dzieci. Zadaniem ucznia jest dzielenie wyrazów za pomocą wirtualnych nożyczek na sylaby. Użyte w ćwiczeniu wyrazy: tornister, akwarele, zeszyty, plecaczek, segregator.
Nauka dzielenia wyrazów na sylaby

PRZY-BO-RY szkolne

Jak podzielić wyrazy na sylaby?

Jak nauczyć dzieci dzielenia wyrazów na sylaby? Zapraszamy do wypróbowania ćwiczenia z wirtualnymi nożyczkami do cięcia wyrazów na sylaby. Użyte w ćwiczeniu wyrazy: ołówek, długopis, nożyczki, linijka, temperówka.

Nauka sylabowania - Sport to ZDRO-WIE! - ZdobywcyW

Sport to ZDRO-WIE

Nauka sylabowania

Nauka sylabowania. Zadaniem ucznia jest dzielenie wyrazów za pomocą wirtualnych nożyczek na sylaby. Użyte w ćwiczeniu wyrazy: koszykówka, siatkówka, badminton, gimnastyka, kolarstwo.
Sylaby w wyrazach - SPOR-TO-WE sylaby - ZdobywcyWi

SPOR-TO-WE sylaby

Sylaby w wyrazach

Sylaby w wyrazach. Zadaniem ucznia jest dzielenie wyrazów za pomocą wirtualnych nożyczek na sylaby. Użyte w ćwiczeniu wyrazy: kajakarstwo, nurkowanie, narciarstwo, łyżwiarstwo, pływanie.
Litera a głoska - Prezentacja - Litera, sylaba, głoska

Prezentacja

Litera a głoska

Prezentacja multimedialna "Litera a głoska" przypomina, czym jest litera, czym jest głoska oraz jak wygląda dwuznak. Z prezentacji dowiesz się również, jakie funkcje w wyrazie pełni samogłoska "i", co jest niezbędne do rozróżniania liter od głosek. Prezentacja jest interaktywna, więc klikaj wskazane elementy i posłuchaj ważnych informacji o różnicach między literą a głoską. Zapraszamy do obejrzenia prezentacji, dzięki czemu następujące po niej ćwiczenia nie będą stanowiły dla Ciebie już żadnego problemu.

Głoska, litera, sylaba - potrafię je rozróżniać!

Litery i głoski w kuchni

Głoska, litera, sylaba

Z tym ćwiczeniem dziecko nauczy się rozróżniać głoski, litery i sylaby. Zadaniem ucznia jest zliczenie liter, głosek lub sylab w podanych wyrazach oraz wpisanie poprawnego wyniku na wirtualnej tabliczce.

Głoska a sylaba - Literkowe smakołyki - ZdobywcyWi

Literkowe smakołyki

Głoska a sylaba

Głoska a sylaba. Zadaniem ucznia jest zliczenie liter, glosek lub sylab w podanych wyrazach oraz wpisanie poprawnego wyniku na tabliczce, którą trzyma dziewczynka.
Liczenie głosek, liter i sylab w wyrazach

Litery i głoski nad rzeką

Czy umiesz liczyć głoski?

Jak nauczyć dzieci liczyć głoski w wyrazach? Zapraszamy do wykorzystania edukacyjnej gry online, w której zadaniem ucznia jest zliczenie liter, głosek lub sylab w podanych wyrazach oraz zapisanie poprawnego wyniku.

Ćwiczenia z sylabami, literami i głoskami

Szczupak wśród trzcin

Ćwiczenia z sylabami

Ćwiczenia z sylabami. Zadaniem ucznia jest zliczenie liter, głosek lub sylab w podanych wyrazach oraz zapisanie poprawnego wyniku. Ciekawe ćwiczenie w pięknej oprawie graficznej. Sprawdź się!

Zadania z literkami - Kosmiczne litery - ZdobywcyW

Kosmiczne litery

Zadania z literkami

Zadania z literkami. Zadaniem ucznia jest zliczanie liter, głosek lub sylab w podanych wyrazach, a następnie wybranie poprawnej odpowiedzi.