Tryb gość - ćwiczenia ograniczone czasowo. Zarejestruj bezpłatne konto, żeby mieć dostęp do wielu ćwiczeń w pełnej wersji.

Fruit and Vegetables - advanced level

Owoce i warzywa poziom rozszerzony

Na Zdobywcy Wiedzy znajdziesz wiele ciekawych zadań online dla dzieci. Dziecko nauczy się słówek i zwrotów z obszaru "owoce i warzywa" w stopniu rozszerzonym. Materiał edukacyjny przeznaczony jest dla dzieci uczęszczających do klas 0-3 szkoły podstawowej.

Owocowy piknik

Owocowy piknik

Nazwy owoców po angielsku

Nazwy owoców po angielsku. Uczeń ćwiczy nazywanie owoców w języku angielskim. Zadaniem ucznia jest klikanie w migawkę aparatu fotograficznego i umieszczenie zdjęć na odpowiednich miejscach w albumie. apple, orange, banana, plum, peach, lemon, cherry, pear, pineapple, watermelon, strawberry, raspberry, tangerine, kiwi, grapes.
Owocowe Memory

Owocowe Memory

Owoce angielski

Owoce angielski. Uczeń grając w Memory utrwala nazwy owoców w języku angielskim. Zadaniem ucznia jest odkrywanie kart i na podstawie nagrań dźwiękowych dobieranie ich w pary. Po dobrym połączeniu uczeń widzi obrazek przedstawiający dany owoc. Słówka w grze: apple, orange, banana, plum, peach, lemon, cherry, pear, pineapple, watermelon, strawberry, raspberry, tangerine, kiwi, grapes.
Malinowe zdjęcia

Malinowe zdjęcia

Słownictwo owoce

Słownictwo owoce. Uczeń ćwiczy nazywanie owoców w języku angielskim. Zadaniem ucznia jest zrobienie multimedialnych zdjęć, składających się z obrazu i nagrania oraz przyporządkowanie ich do odpowiednio podpisanych miejsc w albumie.Słownictwo w quizie: apple, orange, banana, plum, peach, lemon, cherry, pear, pineapple, watermelon, strawberry, raspberry, tangerine, kiwi, grapes.
Książka z owocami

Książka z owocami

Owoce w szkole

Owoce w szkole. Uczeń ćwiczy słownictwo związane z zowocamii poprzez łączenie liniami grafik z odpowiadającymi im nazwami oraz przez szukanie słówek w rozsypance literowej. Kliknięcie nazwy wywołuje odtworzenie nagrania, więc uczeń utrwala również poprawną wymowę ćwiczonych słówek. Słownictwo w quizie: apple, orange, banana, plum, peach, lemon, cherry, pear, pineapple, watermelon, strawberry, raspberry, tangerine, kiwi, grapes.
Owocowa zgadywanka

Owocowa zgadywanka

Gry o owocach

Gry o owocach. Uczeń na podstawie eliminacji liter odgaduje nazwy owoców w języku angielskim. Gra ma ograniczony czas! W grze użyto: apple, orange, banana, plum, peach, lemon, cherry, pear, pineapple, watermelon, strawberry, raspberry, tangerine, kiwi, grapes
Owoce na klawiaturze

Owoce na klawiaturze

Obrazki owoców dla dzieci

Obrazki owoców dla dzieci. Uczeń ćwiczy pisownię nazw owoców w języku angielskim. Zadaniem ucznia jest jak najszybsze wpisanie nazw 10 owoców. W grze użyto: apple, orange, banana, plum, peach, lemon, cherry, pear, pineapple, watermelon, strawberry, raspberry, tangerine, kiwi, grapes.
Spadające owoce

Spadające owoce

Nazwy owoców w języku angielskim

Nazwy owoców w języku angielskim. Uczeń utrwala znajomość nazw owoców w języku angielskim. Zadaniem ucznia jest złapanie wszystkich owoców z podanego rodzaju.
Co lubi mama?

Co lubi mama?

Angielski dla dzieci jedzenie

Angielski dla dzieci jedzenie. Ćwiczenie konstrukcji I like.../ I don't like... Zadaniem ucznia jest ułożenie poprawnego zdania z wykorzystaniem tej konstrukcji na podstawie podpowiedzi z obrazka. Słownictwo w quizie: apple, orange, banana, plum, peach, lemon, cherry, pear, pineapple, watermelon, strawberry, raspberry, tangerine, kiwi, grapes.
Lodówka pełna owoców

Lodówka pełna owoców

Budowa zdania w angielskim

Budowa zdania w angielskim. Ćwiczenie konstrukcji Do you like...? Zadaniem ucznia jest ułożenie poprawnego zdania z wykorzystaniem tej konstrukcji na podstawie podpowiedzi z obrazka. Słownictwo w quizie: apple, orange, banana, plum, peach, lemon, cherry, pear, pineapple, watermelon, strawberry, raspberry, tangerine, kiwi, grapes.
Piknik z rodzicami

Piknik z rodzicami

Jak tworzyć pytania

Jak tworzyć pytania. Ćwiczenie rozwijające umiejętność ustnej komunikacji w języku angielskim. Ćwiczenie pytań o ulubiony przedmiot. Przykład: owoce - What is your favourite fruit? Zadaniem ucznia jest ułożenie poprawnego zdania z wykorzystaniem tej konstrukcji na podstawie podpowiedzi z obrazka. Słownictwo w quizie: apple, orange, banana, plum, peach, lemon, cherry, pear, pineapple, watermelon, strawberry, raspberry, tangerine, kiwi, grapes.
Może truskawki?

Może truskawki?

Wyrażenie Would you like

Wyrażenie Would you like. Ćwiczenie proponowania drugiej osobie czegoś do jedzenia. Przykład: owoce - Would you like some apples? Uczeń ma za zadanie ułożyc poprawne zdania z wykorzystaniem konstrukcji, wykorzystując podpowiedzi z obrazka. Słownictwo w quizie: apples, bananas, oranges, pineapple, strawberries.
Piknik pełen warzyw

Piknik pełen warzyw

Warzywa w angielskim

Warzywa w angielskim. Zdaniem ucznia jest przeniesienie obrazków zwiazanych z warzywami w odpowiednie miejsce. Uczeń słucha prawidłowej wymowy i poznaje pisownię wyrazów. Słownictwo w quizie: Potato, tomato, carrot, onion, cucumber, peas, lettuce, garlic, broccoli, cauliflower, bean, corn
Warzywne memory

Warzywne memory

Nauka warzyw po angielsku

Nauka warzyw po angielsku. Uczeń grając w Memory utrwala nazwy warzyw w języku angielskim. Zadaniem ucznia jest odkrywanie kart i tworzenie par z kart, które przedstawiają tą samą grafikę. Po dobrym połączeniu uczeń słyszy poprawną wymowę nazwy warzywa. W trakcie gry można popełnić tylko 10 błędów. Słówka w grze: potato, tomato, carrot, onion, cucumber, peas, lettuce, garlic, broccoli, cauliflower, bean, corn.
Uśmiech proszę, pomidorze!

Uśmiech proszę, pomidorze!

Quiz o jedzeniu

Quiz o jedzeniu. Uczeń ćwiczy nazywanie warzyw w języku angielskim. Zadaniem ucznia jest zrobienie multimedialnych zdjęć, składających się z obrazu i nagrania oraz przyporządkowanie ich do odpowiednio podpisanych miejsc w albumie. Słownictwo w quizie: potato, tomato, carrot, onion, cucumber, peas, lettuce, garlic, broccoli, cauliflower, bean, corn
Notes z warzywami

Notes z warzywami

Rozsypanka z liter po angielsku

Rozsypanka z liter po angielsku. Uczeń ćwiczy słownictwo związane z warzywami poprzez łączenie liniami grafik z odpowiadającymi im nazwami oraz przez szukanie słówek w rozsypance literowej. Kliknięcie nazwy wywołuje odtworzenie nagrania, więc uczeń utrwala również poprawną wymowę ćwiczonych słówek. Słownictwo w quizie: Potato, tomato, carrot, onion, cucumber, peas, lettuce, garlic, broccoli, cauliflower, bean, corn
Zaszyfrowane warzywa

Zaszyfrowane warzywa

Gry o nazwach warzyw

Gry o nazwach warzyw. Uczeń na podstawie eliminacji liter odgaduje nazwy warzyw w języku angielskim. Na odgadnięcie wszystkich warzyw uczeń ma ograniczoną ilość prób! Słówka w grze: potato, tomato, carrot, onion, cucumber, peas, lettuce, garlic, broccoli, cauliflower, bean, corn.
Warzywny mistrz klawiatury

Warzywny mistrz klawiatury

Warzywa po angielsku

Warzywa po angielsku. Uczeń ćwiczy pisownię nazw warzyw w języku angielskim. Zadaniem ucznia jest jak najszybsze wpisanie nazw 10 warzyw W grze użyto: potato, tomato, carrot, onion, cucumber, peas, lettuce, garlic, broccoli, cauliflower, bean, corn.
Ala lubi sałatę

Ala lubi sałatę

Warzywa w języku angielskim

Warzywa w języku angielskim. Ćwiczenie konstrukcji " He/she likes...../ He/she doesn't like......". Zadaniem ucznia jest ułożenie zdań w oparciu o wskazaną konstrukcję. Słownictwo w quizie: potato, tomato, carrot, onion, cucumber, peas, lettuce, garlic, broccoli, cauliflower, bean, corn.
Lubię, czy nie lubię?

Lubię, czy nie lubię?

Angielskie nazwy warzyw

Angielskie nazwy warzyw. Ćwiczenie konstrukcji " I like/ I don't like...". Zadaniem ucznia jest ułożenie zdań w oparciu o wskazaną konstrukcję. Słownictwo w quizie: potato, tomato, carrot, onion, cucumber, peas, lettuce, garlic, broccoli, cauliflower, bean, corn.
Co jedzą mama i tata?

Co jedzą mama i tata?

Warzywa język angielski

Warzywa język angielski. Quiz rozwijający umiejętność ustnej komunikacji w języku angielskim. Ćwiczenie odpowiadania na pytanie: "What's your favourite vegetable?". Słownictwo w quizie: potato, tomato, carrot, onion, cucumber, peas, lettuce, garlic, broccoli, cauliflower, bean, corn.