Tryb gość - ćwiczenia ograniczone czasowo. Zarejestruj bezpłatne konto, żeby mieć dostęp do wielu ćwiczeń w pełnej wersji.

;
House - basic level Wybierz kategorię, ćwiczenie i graj

Dom poziom podstawowy

Uczeń ćwiczy znajomość angielskich zwrotów i słówek z tego kręgu w zakresie podstawowym. Materiał edukacyjny przeznaczony jest dla dzieci z klas 0-3 szkół podstawowych.
Mój dom

Mój dom

Nazwy pomieszczeń po angielsku

Nazwy pomieszczeń po angielsku. Poznanie nazw pomieszczeń. Zadaniem ucznia jest odkrywanie karteczek z notesu w celu wysłuchania wymowy i poznania pisowni ćwiczonych słówek. Słownictwo wykorzystane w quizie: living room, bedroom, bathroom, toilet, garden, kitchen.

0
...
?
Meble w pokoju Tomka

Meble w pokoju Tomka

Nazwy mebli po angielsku

Nazwy mebli po angielsku. Poznanie nazw mebli. Zadaniem ucznia jest odkrywanie karteczek z notesu w celu wysłuchania wymowy i poznania pisowni ćwiczonych słówek. Słownictwo wykorzystane w quizie: bed, sofa, table, chair, armchair, cupboard.

0
...
?
Nazywam meble

Nazywam meble

Jak nazywać meble po angielsku

Jak nazywać meble po angielsku. Poznanie nazw mebli. Zadaniem ucznia jest odkrywanie karteczek z notesu w celu wysłuchania wymowy i poznania pisowni ćwiczonych słówek. Słownictwo wykorzystane w quizie: bed, sofa, table, chair, armchair, cupboard.

0
...
?
Na dywaniku

Na dywaniku

Przyimki w angielskim

Przyimki w angielskim. Poznanie przyimków miejsca. Zadaniem ucznia jest odkrywanie karteczek z notesu w celu wysłuchania wymowy i poznania pisowni ćwiczonych słówek. Słownictwo wykorzystane w quizie: in, on, under, next to, in front of, behind, between, over, near.

0
...
?
Wieczorem na ławce

Wieczorem na ławce

Rodzaje domów słówka angielskie

Rodzaje domów słówka angielskie. Poznanie typów domów i nazw wyposażenia domowego. Zdaniem ucznia jest przeniesienie budynków w odpowiednie miejsce. Uczeń słucha prawidłowej wymowy i poznaje pisownię wyrazów. Słownictwo w quizie: flat, house, cottage, block of flats, washbasin, shower, bath, sink, fridge, cooker, dishwasher.

0
...
?
Pokojowe Memory

Pokojowe Memory

Angielski pomieszczenia w domu

Angielski pomieszczenia w domu. Gra typu memory. Uczeń utrwala nazwy pomieszczeń w domu w języku angielskim. Zadaniem ucznia jest odkrywanie kart i łączenie w pary tych, które przedstawiają ten sam obrazek. W przypadku odnalezienia pary uczeń usłyszy poprawną wymowę wyrazu.

0
...
?
Meble - Memory

Meble - Memory

Nazwy mebli w jezyku angielskim

Nazwy mebli w jezyku angielskim. Gra typu Memory. Uczeń utrwala nazwy mebli w języku angielskim. Zadaniem ucznia jest odkrywanie kart i łączenie w pary tych, które przedstawiają ten sam obrazek. W przypadku odnalezienia pary uczeń usłyszy poprawną wymowę wyrazu.

0
...
?
Memory w domu

Memory w domu

Słówka i zwroty angielskie - memory

Słówka i zwroty angielskie - memory. Gra typu memory. Uczeń utrwala nazwy typów domów i wyposażenia domowego w języku angielskim. Zadaniem ucznia jest odkrywanie kart i łączenie w pary tych, które przedstawiają ten sam obrazek. W przypadku odnalezienia pary uczeń usłyszy poprawną wymowę wyrazu.

0
...
?
Zdjęcia w pokoju

Zdjęcia w pokoju

Jak jest po angielsku kuchnia?

Jak jest po angielsku kuchnia? Utrwalenie nazw pomieszczeń. Uczeń ćwiczy nazywanie pomieszczeń w języku angielskim. Zadaniem ucznia jest zrobienie multimedialnych zdjęć, składających się z obrazu i nagrania oraz przyporządkowanie ich do odpowiednio podpisanych miejsc w albumie. Słownictwo w quizie:living room, bedroom, bathroom, toilet, garden, kitchen.

0
...
?
Pstryk! Pstryk!

Pstryk! Pstryk!

Układanka. Nazywamy meble po angielsku

Układanka. Nazywamy meble po angielsku. Utrwalenie nazw mebli. Uczeń ćwiczy nazywanie mebli w języku angielskim. Zadaniem ucznia jest zrobienie multimedialnych zdjęć, składających się z obrazu i nagrania oraz przyporządkowanie ich do odpowiednio podpisanych miejsc w albumie. Słownictwo w quizie: bed, sofa, table, chair, armchair, window, door, lamp, cupboard, wardrobe, TV, computer.

0
...
?
Ćwiczymy pisanie

Ćwiczymy pisanie

Quiz pisanie po angielsku dla dzieci

Quiz pisanie po angielsku dla dzieci. Utrwalenie nazw typów domów oraz wyposażenia domowego. Uczeń ćwiczy słownictwo poprzez łączenie liniami grafik z odpowiadającymi im nazwami oraz przez szukanie słówek w rozsypance literowej. Kliknięcie nazwy wywołuje odtworzenie nagrania, więc uczeń utrwala również poprawną wymowę ćwiczonych słówek. Słownictwo w quizie: flat, house, cottage, block of flats, washbasin, shower, bath, sink, fridge, cooker, dishwasher.

0
...
?
W domu u Tomka

W domu u Tomka

Pisownia nazw pomieszczeń po angielsku

Pisownia nazw pomieszczeń po angielsku. Ćwiczenie pisowni nazw pomieszczeń. Zadaniem ucznia jest kliknięcie grafiki, posłuchanie nagrania i wpisanie odpowiedniej nazwy w puste okienko. Słownictwo w quizie: living room, bedroom, bathroom, toilet, garden, kitchen.

0
...
?
Potrafię to napisać!

Potrafię to napisać!

Quiz pisownia angielska

Quiz pisownia angielska. Ćwiczenie pisowni nazw mebli. Zadaniem ucznia jest kliknięcie grafiki, posłuchanie nagrania i wpisanie odpowiedniej nazwy w puste okienko. Słownictwo w quizie: bed, sofa, table, chair, armchair, window, door, lamp, cupboard, wardrobe, TV, lamp, computer.

0
...
?
Kuchnia i łazienka

Kuchnia i łazienka

Wyposażenie domowe po angielsku

Wyposażenie domowe po angielsku. Zadaniem ucznia jest kliknięcie grafiki, posłuchanie nagrania i wpisanie odpowiedniej nazwy w puste okienko. Słownictwo w quizie: washbasin, shower, bath, sink, fridge, cooker, dishwasher.

0
...
?
Pod i nad

Pod i nad

Przyimki angielskie powtórzenie

Przyimki angielskie powtórzenie. Zadaniem ucznia jest przeniesienie odpowieniego przyimka tak, aby uzupełnić zdanie zgodnie z przedstawionym obrazkiem. Słownictwo w quizie: in, on, under, next to, near, in front of, behind, between.

0
...
?
Litery w pokojach

Litery w pokojach

Gra słówka angielskie

Gra słówka angielskie. Uczeń na podstawie eliminacji liter odgaduje nazwy typów domów i pomieszczeń w języku angielskim. Na odgadnięcie wszystkich wyrażeń uczeń ma ograniczoną ilość prób! Słówka w grze: flat, house, cottage, block of flats, living room, bedroom, bathroom, toilet, garden, kitchen.

0
...
?
Jaki to mebel?

Jaki to mebel?

Gra nazwy mebli po angielsku

Gra nazwy mebli po angielsku. Uczeń na podstawie eliminacji liter odgaduje nazwy mebli w języku angielskim. Na odgadnięcie wszystkich wyrażeń uczeń ma ograniczoną ilość prób! Słówka w grze: bed, sofa, table, chair, armchair, cupboard, computer, TV, lamp, window, door, wardrobe, washbasin, shower, bath, sink, fridge, cooker, dishwasher.

0
...
?
Szybkie wpisywanie

Szybkie wpisywanie

Ćwiczenia na pisanie

Ćwiczenia na pisanie. Uczeń ćwiczy pisownię nazw pomieszczeń i typów domów w języku angielskim. Zadaniem ucznia jest jak najszybsze wpisanie dziesięciu wyrazów. W grze użyto: flat, house, cottage, block of flats, living room, bedroom, bathroom, toilet, garden, kitchen.

0
...
?
Wiem jak napisać!

Wiem jak napisać!

Ćwiczymy pisownię słówek

Ćwiczymy pisownię słówek. Uczeń ćwiczy pisownię nazw mebli w języku angielskim. Zadaniem ucznia jest jak najszybsze wpisanie dziesięciu wyrazów. W grze użyto: bed, sofa, table, chair, armchair, cupboard, computer, TV, lamp, window, door, wardrobe, washbasin, shower, bath, sink, fridge, cooker, dishwasher.

0
...
?
Domowe klocki

Domowe klocki

Układanie słówek angielskich z liter

Układanie słówek angielskich z liter. Uczeń ćwiczy pisownię nazw mebli w języku angielskim. Zadaniem ucznia jest ułożenie z klocków nazw pokazanych mebli. Na wykonanie wszystkich zadań uczeń ma określoną ilośc czasu! Słówka w grze: bed, sofa, table, chair, armchair, cupboard, computer, TV, lamp, window, door, wardrobe, bookcase, bookshefl, washbasin, shower, bath, sink, fridge, cooker, dishwasher.

0
...
?
Gdzie mieszkasz?

Gdzie mieszkasz?

Pytania o miejsce zamieszkania

Pytania o miejsce zamieszkania. Quiz rozwijający umiejętność ustnej komunikacji w języku angielskim. Ćwiczenie zadawania pytania "Where do you live? I udzielania na nie odpowiedzi. Słownictwo wykorzystane w quizie: flat, house, cottage, block of flats.

0
...
?
Pytania Mamy

Pytania Mamy

"Gdzie jest" po angielsku

"Gdzie jest" po angielsku. Ćwiczenie zadawania pytania: "Where is?.?". Słownictwo wykorzystane w quizie: armachair, bed, bin, carpet, desk, dishwasher, fridge, lamp, painting, poster, sink, tv.

0
...
?
Co stoi koło ściany?

Co stoi koło ściany?

Pytanie o miejsce po angielsku

Pytanie o miejsce po angielsku. Ćwiczenie odpowiadania na pytanie: Where is??" z zastosowaniem przyimków miejsca. Słownictwo wykorzystane w quizie: armachair, bed, bin, carpet, desk, dishwasher, fridge, lamp, painting, poster, sink, tv.

0
...
?
W moim domu

W moim domu

Słówka angielskie - miejsca w domu

Słówka angielskie - miejsca w domu. Ćwiczenie umiejętności nazywania pomieszczeń w domu za pomocą konstrukcji "There is?/ There are?". Słownictwo wykorzystane w quizie: living room, bedroom, bathroom, toilet, garden, kitchen, garage, bath, bed, bike, car, computer, cooker, dishwasher, fridge, lamp, motorcycle, shower, sink, sofa, table, toilet, tv, wardrobe.

0
...
?

Brawo! Masz nową odznakę!

Brawo! Zdobyłeś odznakę!

lub