CZASOWNIK

Czasownik

  • Czasownik to część mowy, bez której nie powstanie żadne zdanie. Zapraszamy Państwa wraz z dziećmi do wspólnej zabawy z nauką, w której jednym z bohaterów jest właśnie czasownik.

  • Dzięki naszym ćwiczeniom interaktywnym dziecko dowie się, że czasownik to część mowy nazywająca czynności i stany. Reguły gramatyczne rządzące czasownikiem prezentujemy dzieciom w wybranych quizach. Dziecko zawsze może wrócić do prezentacji i zapoznać się z gramatyką czasownika (przypomnieć sobie to, czego już się nauczyło).

  • Na platformie edukacyjnej zdobywcywiedzy.pl znajdziecie Państwo wiele rodzajów ćwiczeń z użyciem czasownika. Dziecko może na przykład rozwiązać quiz polegający na rozpoznaniu czasowników w zdaniu i podkreślić je. Innym rodzajem polecenia jest uzupełnianie formy czasownika we właściwej liczbie i osobie.

Gry edukacyjne online - demo

  • Zarejestruj się i wypróbuj bezpłatnie wybrane ćwiczenia edukacyjne.

Kup dostęp Wypróbuj DEMO

Zobacz jak wyglądają nasze ćwiczenia?

Zobacz film z grami edukacyjnymi online

 

TO NIE WSZYSTKO!

zdobywcywiedzy.pl to także ćwiczenia on-line, quizy, gry i zadania on-line z edukacji matematycznej, przyrodniczej i języka angielskiego. Chcesz dowiedzieć się więcej? Nie czekaj - kliknij tutaj.