Ćwiczenia online z przyrody

Sprawdź nasze interaktywne ćwiczenia i gry edukacyjne z przyrody przeznaczone dla dzieci w wieku 5-10 lat.

 Wszystkie zadania, quizy, gry edukacyjne dostępne są on-line bez konieczności pobierania oprogramowania.

Pamiętaj ZdobywcyWiedzy.pl, to również zadania z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego.

To nie wszystko.

Rodzice i Nauczyciele otrzymają specjalny panel dzięki, któremu mogą sprawdzać postępy w nauce, a także zadawać prace domowe.

TWOJE DZIECKO BĘDZIE ZACHWYCONE.  NAUKA PRZEZ ZABAWĘ.

Kup Dostęp Wypróbuj DEMO

Przyroda dla dzieci w wieku szkoły podstawowej jest jednym z przedmiotów, którego najmłodsi uczą się od pierwszych szkolnych lat. Nasza platforma edukacyjna dla dzieci Zdobywcy Wiedzy to źródło cennych informacji w postaci gier, quizów czy grywalizacji, chętnie podejmowanych przez pociechy. Jeżeli Tobie, jako rodzicowi, zależy na edukacji dziecka na każdym poziomie, to warto skorzystać z dodatkowej nauki zdalnej.

EDUKACJA PRZYRODNICZA W KLASIE 1

Klasa 1 - ćwiczenia odpowiednie dla dzieci z przedziału wiekowego 5-7 lat.

Ćwiczenia online w klasie pierwszej to przede wszystkim wprowadzenie dziecka w świat roślin i zwierząt. Dziecko nauczy się podstawowych pojęć i terminów w zakresie rytmu życia przyrody, zmienności pór roku i współżycia flory i fauny, rozpoznawania i zrozumienia powodów, dla których występują określone zjawiska atmosferyczne. Nauka online, oprócz roślin i zwierząt, wprowadzi ucznia w świat przyrody nieożywionej; dzięki temu dziecko pozna swoją ojczyznę - Polskę, jak również wyjrzy poza granice naszej planety - w bezkresną przestrzeń kosmosu. Poniżej lista przykładowych tematów quizów i gier dla dzieci:

EDUKACJA PRZYRODNICZA W KLASIE 2

Klasa 2 - zawiera materiał edukacyjny dla dzieci 7 i 8-letnich.

Zaprezentujemy jeszcze szersze spojrzenie na świat roślin i zwierząt. Pewne podstawowe zagadnienia zyskają na atrakcyjności, dochodzą zupełnie nowe tematy. Quizy edukacyjne z przyrody dla klasy 2 to wspaniała okazja na rozwinięcie zainteresowania dzieci tematyką przyrody. Poniżej lista przykładowych tematów quizów i gier dla dzieci:

EDUKACJA PRZYRODNICZA W KLASIE 3

Klasa 3  - zadania i ćwiczenia edukacyjne z których skorzystają 8,9 i 10-latkowie.

Edukacja online z przyrody to fascynująca przygoda! Niech zatem trwa jak najdłużej! W klasie 3 proponujemy zupełnie nowe quizy i gry edukacyjne z przyrody. Świat roślin, zwierząt oraz przyrody nieożywionej wzbogaciliśmy o serię quizów dotyczących budowy człowieka. Wszystko, co czeka na ucznia w tym module stworzyliśmy po to, aby kształtować w młodych ludziach zmysł prawdziwego przyrodnika - pasjonata. Oto przykładowe tematy:

Przyroda dla dzieci od 5 do 10 roku życia

Tak! Już nawet dzieci w najmłodszym wieku mogą podejmować pierwszą naukę, a może nią być edukacja przyrodnicza, matematyczna czy językowa. Lekcje przyrody online, które oferujemy, to bogactwo wiedzy, która podana jest w niezwykle przystępny sposób. Dziecko wykonuje zadania dostosowane do jego wieku, a Ty masz pełną kontrolę nad jego nauką.

Poprzez platformę możesz zadawać dodatkowe ćwiczenia lub prace domowe i w każdym momencie śledzić poczynania dziecka. Zadanie i ćwiczenia dostosowane są odpowiednio dla dzieci:

  • od 5 do 7 roku życia,
  • 7 i 8 roku życia,
  • 9 i 10 roku życia.

Wraz z wiekiem uczeń dowiaduje się więcej ciekawych informacji, które pomogą mu szybciej i łatwiej zrozumieć zagadnienia poruszane w szkole. Między innymi dziecko poznaje zagadnienia związane ze:

  • światem roślin i zwierząt;
  • zjawiskami atmosferycznymi;
  • przyrodą nieożywioną:
  • zmysłami człowieka;
  • zdrowym trybem życia;
  • fauną i florą;
  • budową człowieka.

Dlaczego nauka na platformie zdalnej ma tak wiele zalet?

Każdy program ćwiczeń stworzono na podstawie najnowszych informacji, które zebrali i przygotowali nauczyciele z wieloletnim stażem, dlatego są to profesjonalne zadania, dostosowane do wieku. Ponadto dziecko może uczyć się i przypominać sobie informacje, kiedy tylko ma na to ochotę. Wystarczy włączyć komputer i zalogować się na platformę. Program jest zgodny z wymogami Ministerstwa Edukacji Narodowej. Stworzyliśmy zestawy zadań także z Języka polskiego, Matematyki i Języka angielskiego, dlatego zapraszamy wszystkich chętnych rodziców i dzieci do korzystania z potężnej bazy wiedzy.

TO NIE WSZYSTKO

Portal zdobywcywiedzy.pl to także ćwiczenia on-line, quizy, gry i zadania on-line z edukacji polonistycznej, matematycznej i języka angielskiego.