Znajdź nas w social media

Pobierz bezpłatne kolorowanki!
   Zdobywcywiedzy.pl to dynamicznie rozwijająca się platforma edukacyjna dedykowana uczniom w wieku przedszkolnym oraz młodszym szkolnym. Stanowi obszerną bazę ćwiczeń interaktywnych doskonale korespondujących z nową podstawą programową edukacji wczesnoszkolnej.

Izabela Breguła - Nauczyciel roku

edukacja domowa - ćwiczenia edukacyjne
  • 9 listopada 2017

Ćwiczenia edukacyjne dla edukacji domowej

Edukacja domowa dzieci stawia przed osobą podejmującą się nauczania domowego wiele wyzwań. W tak prowadzonym procesie nauczania  ważne jest przede wszystkim zrealizowanie podstawy programowej MEN. Nauczyciel/rodzic w edukacji domowej powinien również zadbać o motywację dziecka, co często okazuje się dość trudne. Pomocą w obu tych wyzwaniach mogą być ćwiczenia edukacyjne dla edukacji domowej.

Nauczanie domowe można wesprzeć w dużej mierze o rozwiązywanie multimedialnych quizów wspierających naukę. Oczywiście multimedia nigdy nie zastąpią nauki takich umiejętności jak czytanie i pisanie, ale mogą w nich skutecznie pomóc. Ćwiczenia edukacyjne Zdobywców Wiedzy to niezastąpione narzędzie w edukacji domowej. Dlatego wszystkim nauczycielom, opiekunom i rodzicom realizującym ze swoimi pociechami plan nauczania domowego serdecznie polecamy naszą platformę edukacyjną. Przygotowane przez nas ćwiczenia edukacyjne dla edukacji domowej nie tylko są zgodne z podstawą programową Ministerstwa Edukacji Narodowej, ale również są one, a może i przede wszystkim, wyśmienitą pomocą w motywowaniu dziecka do powtarzania poznanego materiału i dalszej nauki.

Przyroda - ćwiczenia edukacyjneJęzyk angielski - ćwiczenia edukacyjne

 

Ćwiczenia edukacyjne – nauka przez zabawę

Wykonywanie zadań podanych w rozrywkowej formie quizów i gier edukacyjnych daje dziecku okazję do zapamiętania informacji jakie niosą ze sobą te ćwiczenia. Dziecko uczy się podczas zabawy, dzięki czemu nie nudzi się już po kilku minutach. Taka forma nauki sprawia, że czas spędzony na nauce to dla ucznia sama przyjemność i nie ma on oporów do powtarzania zabawy.

Zdobywcy Wiedzy platforma edukacyjna

Zdobywcy Wiedy – nauka przez zabawę

Ćwiczenia edukacyjne dla edukacji domowej to nie wszystko, co dla Państwa przygotowaliśmy. Kolejną dużą pomocą jaką oferują Zdobywcy Wiedzy osobom realizującym proces edukacji domowej jest funkcja zadawania prac domowych. Dzięki specjalnemu systemowi przydzielania dziecku do wykonania konkretnych quizów i gier, rodzic może zaplanować kolejność i intensywność z jaką dziecko będzie poznawało nowy materiał. Na pewno dużym udogodnieniem będzie też fakt, że wykonanej przez dziecko pracy domowej nie trzeba sprawdzać Wynik podaje nasz system informując rodzica o ilości poprawnie wykonanych zadań! Ten system wspomaga też diagnozowanie obszarów deficytowych u dziecka oraz wskazuje obszary, w których dziecko wykazuje większą aktywność. Z jednej strony zatem możliwe jest zachęcenie ucznia do wykonywania ćwiczeń z tematów, z którymi radzi sobie nieco słabiej, z drugiej natomiast aktywizowanie obszarów szczególnych zainteresowań dziecka. Tak prowadzony przewód edukacyjny umożliwia w pełni realizację procesu indywidualizacji nauczania.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych edukacją domową do wypróbowania naszego materiału. Mamy nadzieję, że wspólna misja ułatwienia dzieciom nauki zaowocuje zwiększeniem chęci i zaangażowania dzieci w edukację!

Już jutro (10.11.2017) na naszym Facebooku znajdziecie wyjątkową niespodziankę!

Nie zapomnijcie powiedzieć o nas swoim znajomym rodzicom i nauczycielom oraz polubić naszego fanpage i zajrzeć do nas jutro!