Przyroda klasa 1 ćwiczenia online

Ćwiczenia online w klasie pierwszej to przede wszystkim wprowadzenie dziecka w świat roślin i zwierząt. Dziecko nauczy się podstawowych pojęć i terminów w zakresie rytmu życia przyrody, zmienności pór roku i współżycia flory i fauny, rozpoznawania i zrozumienia powodów, dla których występują określone zjawiska atmosferyczne. Nauka online, oprócz roślin i zwierząt, wprowadzi ucznia w świat przyrody nieożywionej; dzięki temu dziecko pozna swoją ojczyznę - Polskę, jak również wyjrzy poza granice naszej planety - w bezkresną przestrzeń kosmosu. Poniżej lista przykładowych tematów quizów i gier dla dzieci:

Przyroda dla klasy 1 szkoły podstawowej to zagadnienia, dzięki którym dziecko wkracza w świat roślin i zwierząt. Jeśli Twoja pociecha ma problemy z przyswajaniem wiedzy bądź chcesz wprowadzić powiew świeżości w prowadzone lekcje, to platforma edukacyjna dla dzieci Zdobywcy Wiedzy urozmaici naukę.

Edukacja przyrodnicza jest jedną z najbardziej lubianych przez uczniów. Wszystko, co ma związek z przyrodą jest przez ucznia odbierane w sposób nadzwyczaj instynktowny i wzbudza ogromną ciekawość. To naturalne dla dzieci w wieku 5-10 lat zainteresowanie przyrodą jest wspaniałą okazją do tego, aby prezentować wartościowe treści i zaspokajać w dzieciach głód wiedzy w tym zakresie.

TO NIE WSZYSTKO!

Portal zdobywcywiedzy.pl to także ćwiczenia on-line, quizy, gry i zadania on-line z edukacji polonistycznej, matematycznej i języka angielskiego.  

Nauka przyrody w klasie pierwszej — korzyści wynikające z korzystania z platformy

Przyroda jest jednym z podstawowych przedmiotów, których uczą się dzieci w szkole podstawowej. Niektórym uczniom ten przedmiot nie sprawia problemów, a innym wręcz przeciwnie. Chcąc dostosować się do wszystkich powstała nasza platforma. Przyroda dla klasy pierwszej szkoły podstawowej może być wykładana także online. Wykupując dostęp do platformy nauczyciele, jak i rodzice umożliwiają dzieciom poszerzenie materiału.

Proponowane przez nas ćwiczenia są w pełni zgodne z wymogami Ministerstwa Edukacji Narodowej i pozytywnie oceniane przez pedagogów. Wiemy, że nauka o przyrodzie i aspektach z nią związanych budzi wiele emocji. Dlatego postanowiliśmy w jeszcze ciekawszy sposób przybliżyć wszystkie zagadnienia.

Nauka przyrody w klasie pierwszej — czego uczy się uczeń?

Wspaniale, jeżeli przyroda dla dzieci przedstawiona jest w przystępny i ciekawy sposób. Dzieci zdobywają większą chęć do nauki i potrafią skuteczniej przyswoić wiedzę. Przyroda ćwiczenia online dla dzieci w wieku od 5 do 7 lat to między innymi:

  • poznawanie świata roślin,
  • poznawanie świata zwierząt,
  • zapoznanie się ze zjawiskami atmosferycznymi i porami roku,
  • poznanie przedmiotów służących do obserwacji przyrody,
  • zaznajomienie się ze zmysłami człowieka,
  • podstawowe informacje na temat zdrowego trybu życia,
  • wstęp do informacji o Układzie Słonecznym.

Nasza platforma to także przyroda klasa 2 i 3. Niech dzieci uczą się poprzez zabawę, która przynosi oczekiwane rezultaty. Zapraszamy do zakupu platformy.