Znajdź nas w social media

Pobierz bezpłatne kolorowanki!
   Zdobywcywiedzy.pl to dynamicznie rozwijająca się platforma edukacyjna dedykowana uczniom w wieku przedszkolnym oraz młodszym szkolnym. Stanowi obszerną bazę ćwiczeń interaktywnych doskonale korespondujących z nową podstawą programową edukacji wczesnoszkolnej.

Izabela Breguła - Nauczyciel roku

platforma edukacyjna Zdobywcy Wiedzy
  • 28 listopada 2017

Jak pracować ze Zdobywcami Wiedzy?

Zdobywcy Wiedzy to dla Twojego dziecka niewątpliwie wyśmienita zabawa. Jednak podczas tworzenia naszego narzędzia przyświecał nam również inny, jeszcze ważniejszy cel. Chcieliśmy, aby Zdobywcy Wiedzy byli wspaniałą pomocą w nauce dla wszystkich dzieci w wieku wczesnoszkolnym. Otrzymujemy coraz więcej opinii od rodziców i nauczycieli, że ten cel udało nam się osiągnąć. Jednak nawet najlepsze narzędzie nie będzie przydatne jeśli nie wiemy, jak się nim posługiwać. Właśnie z tego powodu przygotowaliśmy dla Ciebie krótki poradnik o tym, jak pracować ze Zdobywcami Wiedzy.

Podczas korzystania z zasobów naszej platformy edukacyjnej należy pamiętać przede wszystkim o założeniu konta dziecka zaraz po zakupie dostępu. Wykupiony pakiet Prymus i Bystrzak oferują możliwość prowadzenia dwóch kont:

  • domyślnego konta rodzica zakładanego automatycznie podczas zakupu
  • konta dziecka, na którym Twoja pociecha będzie kolekcjonowała odznaki, zbierała diamenty, brała udział w rankingach i różnych konkursach

Jak pracować ze Zdobywcami Wiedzy?

Ważne jest również, aby Twoja pociecha logowała się na swoje konto dziecka zawsze wtedy, kiedy siądzie do nauki i zabawy ze Zdobywcami Wiedzy . Praca na koncie rodzica, pomimo, że będzie równie interesująca i pouczająca nie zsumuje diamentów, nie zagwarantuje odznak, ani nie umieści nas w rankingu. Konto rodzica służy Tobie, do kontrolowania wyników dziecka, zadawania prac domowych oraz udostępnia Ci możliwość zapoznania się z całym naszym materiałem dydaktycznym.

Jak pracować ze Zdobywcami Wiedzy

Kiedy Twoje dziecko zaloguje się już na swoim koncie warto, abyś zoptymalizował jego pracę ze Zdobywcami w taki sposób, aby czas spędzony z nami był nie tylko przyjemny, ale też jak najbardziej pożyteczny. Pamiętaj, że Zdobywcy Wiedzy nie zastąpią szkoły, jesteśmy wsparciem dla Twojej pociechy, dlatego najlepsze efekty pracy na naszej platformie Twoje dziecko osiągnie, kiedy zaplanujesz mu naukę w taki sposób, aby materiał naszych ćwiczeń edukacyjnych pokrywał się z tematami aktualnie przerabianymi w szkole. Powtórka materiału ułatwia zapamiętanie, przyswojenie i posługiwanie się informacjami zdobytymi podczas nauki.

Jeśli zastanawiasz się jak pracować ze Zdobywcami Wiedzy jeszcze wydajniej, bardzo przydatna okaże się funkcja zadawania prac domowych dostępna na Twoim koncie rodzica. Dzięki możliwości zadawania pracy domowej możesz wybrać, które ćwiczenia edukacyjne ma wykonać Twoje dziecko, w jakiej kolejności i w jakim terminie. Możesz zadawać pracę domową zdalnie i również w ten sposób sprawdzać jej wyniki. Zrobisz to jednym kliknięciem!

Dla Twojego ułatwienia quizy edukacyjne podzieliliśmy na kategorie tematyczne. Na naszej platformie znajdziecie ćwiczenia interaktywne z edukacji polonistycznej, matematycznej, przyrodniczej oraz języka angielskiego. Materiał dydaktyczny w pierwszych trzech kategoriach podzieliliśmy dodatkowo pod względem toku realizacji podstawy programowej. Dzięki temu drugoklasista bez problemu znajdzie materiał, który aktualnie przerabia z nauczycielem w szkole.

Chcesz dowiedzieć się jeszcze więcej jak pracować ze Zdobywcami Wiedzy? Zajrzyj na specjalnie do tego przygotowane strony z poradnikiem dla rodzica i dzieci.