zdalne nauczanie edukacja wczesnoszkolna

Zdalne nauczanie – jak sprawić, by było efektywne?

Wpis – share tweet

zdalne nauczanie edukacja wczesnoszkolna
 • 28 marca 2020

Obecna sytuacja w Polsce sprawiła, że zdalne nauczanie, stanowiące do tej pory alternatywną i niezbyt jeszcze często stosowaną metodę przekazywania wiedzy, przerodziło się w konieczność. Mimo to, wiele osób nadal żywi obawy dotyczące tej formy edukacji. Zdezorientowani bywają nawet sami nauczyciele, którzy mają trudności z organizacją zdalnego nauczania oraz nie są do końca pewni, jak powinny wyglądać zajęcia dydaktyczne prowadzone za pośrednictwem Internetu. Tymczasem, właściwie zorganizowana nauka zdalna może przynieść efekty zbliżone do tych będących rezultatem tradycyjnego procesu edukacyjnego. By tak się stało, warto znać kilka podstawowych zasad, które sprawią, że lekcje „przez komputer” pozwolą uczniom na szybkie opanowanie szkolnego materiału, zaś nauczycielom przyniosą satysfakcję z wykonywanej pracy.

Dobry portal to podstawa – w jaki sposób zrealizować podstawę programową w nauczaniu zdalnym?

Podjęta przez Ministerstwo Edukacji Narodowej decyzja o czasowym zawieszeniu działalności placówek edukacyjnych sprawiła, iż nauczyciele stanęli przed koniecznością znalezienia skutecznego narzędzia nauczania zdalnego. Odpowiedzią na tę potrzebę jest szybko rozwijająca się oferta internetowych portali internetowych. Znalezienie takiego, który należycie spełniałby rolę wartościowej pomocy edukacyjnej, nie jest jednak sprawą prostą. Dokonując wyboru, dobrze jest wziąć pod uwagę kryteria takie jak: zgodność oferowanych treści z podstawą programową MEN, atrakcyjna oraz dostosowana do poziomu ucznia forma ćwiczeń oraz możliwość monitorowania postępów w nauce. Przykład portalu posiadającego wszystkie te cechy stanowi platforma edukacyjna ZdobywcyWiedzy.pl.

Nauczanie zdalne w edukacji wczesnoszkolnej

ZdobywcyWiedzy.pl jest portalem zawierającym ponad 10 000 interakcji, quizów i zadań gotowych do wykorzystania w zdalnym nauczaniu dzieci pomiędzy 5, a 10 rokiem życia, czyli w pierwszych latach szkoły podstawowej. W jednym miejscu gromadzi on najwyższej jakości materiał edukacyjny, pomocny w przekazywaniu wiedzy z języka polskiego, języka angielskiego, matematyki oraz przyrody. Wszystkie ćwiczenia posiadają ponadto niezwykle atrakcyjną formę, która zachęca ucznia do samodzielnej pracy i utrwalania zdobytych wiadomości. Dodatkową motywację stanowią „diamenty” przyznawane za każde prawidłowo rozwiązane zadanie. Ten model zdalnej „nauki przez zabawę” wykorzystuje naturalną ciekawość dziecka i daje doskonałe rezultaty w edukacji wczesnoszkolnej stanowiącej okres intensywnego rozwoju, w którym uczeń zdobywa szereg niezwykle istotnych umiejętności takich jak: czytanie, pisanie oraz liczenie.

Okiem pedagoga – korzyści z nauczania zdalnego

Z punktu widzenia nauczyciela do najistotniejszych zalet wykorzystywania ZdobywcówWiedzy.pl w nauczaniu należy możliwość zdalnego prowadzenia klasy za pomocą modułu szkolnego. Opcja ta pozwala m.in. na: zadawanie i sprawdzanie prac domowych, kontrolowanie postępów w nauce oraz tworzenie grup uczniowskich zarządzanych poprzez konto nauczyciela. Dodatkowy atut stanowi fakt, że portal ZdobywcyWiedzy.pl jest całkowicie bezpieczny oraz wolny od reklam. Wszystkie te cechy przekładają się na możliwość prowadzenia efektywnego oraz angażującego uczniów nauczania zdalnego oraz realizację podstawy programowej MEN. W rezultacie zaś sprawiają, iż platformę ZdobywcyWiedzy.pl możemy uznać za optymalną alternatywę edukacyjną w warunkach uniemożliwiających normalne funkcjonowanie placówek oświatowych.

  • Urszula
  • 30 marca 2020
  Odpowiedz

  Świetna strona. Polecam !!!! Bardzo dobre materiały edukacyjne.

  • Odpowiedz

   klara

   • ZdobywcyWiedzy.pl
   • 2 kwietnia 2020
   Odpowiedz

   Dziękujemy serdecznie za pozytywną opinie 🙂

  • teacher
  • 28 marca 2020
  Odpowiedz

  Dobry artykuł o nauczaniu zdalnym, o tym na co warto zwrócić uwagę. Niby sprawa wydaje się oczywista, ale każdy z nas wie, że dobry materiał edukacyjny to podstawa.

   • ZdobywcyWiedzy.pl
   • 28 marca 2020
   Odpowiedz

   Dziękujemy za miłe słowa 🙂

Zostaw komentarz

Znajdź nas w social media

Pobierz bezpłatne kolorowanki!
   Zdobywcywiedzy.pl to dynamicznie rozwijająca się platforma edukacyjna dedykowana uczniom w wieku przedszkolnym oraz młodszym szkolnym. Stanowi obszerną bazę ćwiczeń interaktywnych doskonale korespondujących z nową podstawą programową edukacji wczesnoszkolnej.

Izabela Breguła - Nauczyciel roku