nauczanie domowe

Edukacja domowa ze Zdobywcami Wiedzy

Wpis – share tweet

nauczanie domowe
  • 20 października 2017

Jest mnóstwo powodów, dla których edukacja domowa to często lepsze lub jedyne wyjście w procesie rozwoju dziecka. Niezależnie jednak od przyczyn edukacji prowadzonej w ten sposób, nauka w domu powinna realizować program szkolny przewidziany dla dziecka w odpowiednim wieku.

Kluczową pozycję w kształceniu domowym odgrywa rodzic pełniący rolę nauczyciela. To na nim spoczywa cała odpowiedzialność przekazania dziecku wiedzy. Jest to niezwykle trudne zadanie. Nauczanie indywidualne powinno być bowiem tak skonstruowane, aby dziecko nie mając kontaktu z rówieśnikami było odpowiednio do tej samodzielnej nauki motywowane.

Edukacja domowa – motywacja

Motywacja w nauczaniu wczesnoszkolnym jest niezwykle istotnym aspektem kształcenia. Dzieci w młodym wieku są pełne energii, cechuje je niezmierzona ciekawość świata, ale też trudność w utrzymaniu koncentracji na wykonywanym zadaniu. Wspomniane rozkojarzenie, a nawet chęć robienia wielu rzeczy na raz często jest dużą przeszkodą podczas zajęć. Nie ma się co oszukiwać, podczas nauki domowej bywa bardzo podobnie. Ważne zatem, aby odpowiednio zadbać o motywację dziecka do nauki. W taki sposób, aby ono samo się do niej garnęło. Tak się składa, że mamy na to radę.

edukacja domowa

Podczas projektowania naszej platformy edukacyjnej przewidzieliśmy wspomniane trudności w koncentracji. Chcieliśmy zatem zadbać, aby uczniów nie trzeba było zachęcać do skorzystania z naszym ćwiczeń edukacyjnych. W tym celu zaprojektowane zostały trzy funkcje, które zachęcają (wielu rodziców już się o tym przekonało) dzieci do nauki:

Diamenty

Za każde poprawnie wypełnione zadanie, dziecko jest nagradzane punktami w postaci diamentów. Stwarza to nie tylko chęć pozyskania ich jak największej ilości, ale jest też prostym i nie powodującym u dziecka stresu systemem oceniania.

Odznaki

Do wytężonej pracy często skłaniają nas wyznaczone nam cele. Mając to na uwadze stworzyliśmy dla dzieci system nagradzania wyjątkowymi odznakami przydzielanymi za osiągnięcie specjalnych celów.

Rankingi

Nic tak nie napędza do działania jak możliwość rywalizacji z rówieśnikami. Edukacja domowa taką możliwość wyklucza poprzez brak kontaktu z innymi uczniami. Porównanie swoich osiągnięć jest możliwe nawet dla dzieci pobierających naukę w domu, dzięki naszemu systemu rankingów.

Wspomniane sposoby na motywowanie dzieci do nauki wpisują się idealnie w pojęcie tak zwanej grywalizacji. Polega ona na zastosowaniu elementów gier w codziennych, nudnych zadaniach. Jak się okazuje grywalizacja w edukacji sprawdza się znakomicie, o czym przekonało się już mnóstwo rodziców, którzy zdecydowali się na zakup Zdobywców Wiedzy.

Edukacja domowa jest często jedyną możliwością nauki dzieci. W takich przypadkach nasza platforma edukacyjna dla dzieci nie tylko sprawdza się jako materiał idealnie korespondujący z podstawą programową MEN, ale też jako dobry, pozytywny motywator do nauki.

Nie jesteś przekonany? Kup dostęp do platformy o 30 zł taniej i sam się przekonaj.

Zdobądź kod – Kliknij tutaj

    Znajdź nas w social media

    Pobierz bezpłatne kolorowanki!
       Zdobywcywiedzy.pl to dynamicznie rozwijająca się platforma edukacyjna dedykowana uczniom w wieku przedszkolnym oraz młodszym szkolnym. Stanowi obszerną bazę ćwiczeń interaktywnych doskonale korespondujących z nową podstawą programową edukacji wczesnoszkolnej.

    Izabela Breguła - Nauczyciel roku