nauka tabliczki mnożenia

Nauka tabliczki mnożenia

Wpis – share tweet

nauka tabliczki mnożenia
 • 13 lutego 2018

Nauka tabliczki mnożenia to dla wielu z nas niezbyt pozytywne wspomnienie z dzieciństwa. Przymus wkucia na pamięć 100 przykładów na pewno nie należał do najprzyjemniejszych tematów do opanowania w szkole podstawowej. Całe szczęście nasze dzieci mają wyśmienitą alternatywę, dzięki której ćwiczenia z tabliczki mnożenia staje się czystą przyjemnością.

Tabliczka mnożenia dla dzieci

Pedagodzy na całym świecie zgodnie podkreślają, że nauka zawsze ma lepsze efekty, kiedy kojarzymy ją z czymś przyjemnym. Najlepiej, kiedy sama wiedza, którą staramy się opanować, przywodzi nam na myśl jakieś wspomnienie lub konkretną sytuację. Metodycy nauczania wczesnoszkolnego przez długie lata zachodzili w głowę, jak opracować metodę nauki, która łączyłaby przyjemne z pożytecznym – zabawę z nauką!

Gry edukacyjne online?

Multimedialne gry edukacyjne online są jednym ze sposobów na doskonałe połączenie nauki z zabawą. Platforma dla dzieci ZdobywcyWiedzy.pl dostarcza nie tylko wartościowe materiały edukacyjne, ale również zapewnia szereg specjalnych funkcji, które motywują małych uczniów do wykonywania kolejnych zadań i powtarzania materiału.

Przykładowe gry edukacyjne z matematyki – tabliczka mnożenia:

Tabliczka mnożenia w zakresie 30 - Rzuty karne
Tabliczka mnożenia w zakresie 30 – Rzuty karne

Tabliczka mnożenia w zakresie 30 - Liczenie z pszczołami
Tabliczka mnożenia w zakresie 30 – Liczenie z pszczołami

 

Grywalizacja – na pomoc uczniom

W ten sposób powstała grywalizacja. Tym terminem określa się system połączenia codziennych czynności z elementami gry. Polega ona na skonstruowaniu zadań dla gracza w taki sposób, aby podczas ich wykonywania świetnie się bawił. Grywalizacja zapewnia specjalny system motywacji do dalszych starań, odpowiedni system nagród oraz elementy rywalizacji pośród uczestników zabawy. Jak się okazuje, nauka tabliczki mnożenia to jedna z takich czynności, w których znajduje idealne zastosowanie.

Nauka tabliczki mnożenia dla dzieci, jak powiedzieliśmy, to na wstępie bardzo monotonne zajęcie. Dzieci znudzone żmudnym powtarzaniem przykładów mnożenia niechętnie podchodzą do nauki tego zagadnienia matematyki.

Na całe szczęście, właśnie przy pomocy grywalizacji, Zdobywcy Wiedzy znaleźli na to lekarstwo. W zasobach naszej platformy edukacyjnej znajdziecie całe mnóstwo fantastycznych gier edukacyjnych, w których wasze dzieci wcielą się, m.in. w obrońcę ziemi przed kosmitami, kierowcę ciężarówki, a nawet maszynistę pociągu. A podczas tej niewinnej rozrywki dzieciaki poznają zasady matematyki i w lot opanują mnożenie.

Nauka tabliczki mnożenia dla dzieci nie będzie już dzięki temu przykrym obowiązkiem. Od tego momentu stanie się wspaniałą zabawą. Pozytywne skojarzenie z grami pozwoli dziecku dużo szybciej opanować wymagany materiał edukacyjny i pozwoli skutecznie wykorzystywać go w praktyce.

Nie tylko matematyka

Grywalizacja i połączenie nauki z zabawą znajdują zastosowanie nie tylko w nauce tabliczki mnożenia. Innowacyjne podejście do edukacji wczesnoszkolnej daje wyśmienite efekty również w zakresie innych przedmiotów szkolnych. Specjalnie pod tym kątem przygotowaliśmy wiele interesujących i angażujących dzieci zadań edukacyjnych w formie interaktywnych gier również z edukacji polonistycznej, przyrodniczej oraz języka angielskiego.

Jedyne, co musisz zrobić, aby zagwarantować swojemu dziecku wyśmienitą zabawę podczas nauki to dołączenie do grona zadowolonych rodziców, którzy skorzystali z naszej oferty.

Nauka tabliczki mnożenia

Zachęcamy do przetestowania wersji Demo 7 dni.

  • Maciek
  • 14 lutego 2018
  Odpowiedz

  Wspaniała platforma edukacyjna, polecam z całego serca dla wszystkich dzieci

  • Ewelina
  • 13 lutego 2018
  Odpowiedz

  Te gry są naprawdę genialne. Korzystam już od jakiegoś czasu i sama widzę postęp w nauce mojego szkraba. No i co ważne, sam mnie prosi o to aby włączyć zdobywców.

Zostaw komentarz

Znajdź nas w social media

Pobierz bezpłatne kolorowanki!
   Zdobywcywiedzy.pl to dynamicznie rozwijająca się platforma edukacyjna dedykowana uczniom w wieku przedszkolnym oraz młodszym szkolnym. Stanowi obszerną bazę ćwiczeń interaktywnych doskonale korespondujących z nową podstawą programową edukacji wczesnoszkolnej.

Izabela Breguła - Nauczyciel roku