Warsztaty dla dzieci w Łodzi

Warsztaty dla dzieci w Łodzi

Wpis – share tweet

Warsztaty dla dzieci w Łodzi
 • 15 czerwca 2018

Pomimo zbliżającego się końca roku szkolnego, w obozie Zdobywców Wiedzy mamy wielki ruch i mnóstwo pracy. Organizowane przez nas warsztaty dla dzieci cieszą się stale rosnącym zainteresowaniem w szkołach podstawowych oraz przedszkolach  w Polsce. Tym razem zorganizowaliśmy warsztaty dla dzieci w Łodzi.

Warsztaty dla dzieci w Łodzi – Przedszkole nr 229

Niedawno dostaliśmy kolejne zaproszenie. Dzięki aktywnej postawie Pani Dyrektor Teresy Dziubińskiej mogliśmy przeprowadzić edukacyjny warsztat dla dzieci w Łodzi, w Przedszkolu nr 229. Ucieszyliśmy się tym bardziej, że tym razem mieliśmy możliwość przeprowadzenia warsztatu dla dzieci z wykorzystaniem tabletów.

Dzieci z Przedszkola nr 229 (w wieku 5 i 6 lat) okazały się mieć niezwykle chłonne i żądne wiedzy umysły. Z zaskakującą precyzją  posługiwały się tabletami, dzięki czemu przeprowadzenie warsztatu było dla nas wszystkich czystą przyjemnością.

Warsztaty dla dzieci z tabletem – Nauka i Zabawa

Uczyliśmy się i bawiliśmy z językiem polskim, matematyką i przyrodą. Dzieci poznawały i ćwiczyły rozpoznawanie liter grając m. in. w rozsypankę literową oraz w memory, wykonywały działania matematyczne w postaci dodawania i odejmowania, ćwiczyły umiejętność określania przynależności  przypadkowych elementów do konkretnych zbiorów i wykonywały wiele innych ciekawych zadań.

Każdy uczestnik miał przed sobą jedno przenośne urządzenie, dzięki czemu mogliśmy zindywidualizować scenariusz i przekazać jeszcze większą ilość interesujących treści edukacyjnych każdemu dziecku z osobna. W trakcie warsztatu dla dzieci w Łodzi, za każdy poprawnie wykonane zadanie edukacyjne dzieci otrzymywały specjalne punkty – diamenty oraz motywujące odznaki. Radość z nagrody, jaka stanowiły te wirtualne punkty przerosła nasze najśmielsze oczekiwania. Dzieci bawiły się wyśmienicie i wprost nie mogły doczekać kolejnych zadań.

Nie poprzestaliśmy jednak na tabletach. Przeplataliśmy pracę na urządzeniach mobilnych z wykonywaniem zadań online z wykorzystaniem naszej przenośnej tablicy interaktywnej. Na wielkim ekranie rozwiązywaliśmy wspólnie z dziećmi zdania matematyczne oraz bawiliśmy się w prezenterów pogody. W trakcie pracy z tablica interaktywną, dzieci miały okazje pracować z wirtualnym piórem, dzięki któremu wszystkie interakcje odbywały się bezpośrednio na ekranie tablicy.

Dzieci były zachwycone!

Informacja o zbliżającym się końcu warsztatu spotkała się na twarzach dzieci z grymasem nadziei na kolejne zadanie do wykonania. Rzecz jasna, spełniliśmy prośbę naszych milusińskich i bisowaliśmy dodatkowym ćwiczeniem. Na koniec zajęć dzieci otrzymały od nas dostępy do platformy edukacyjnej Zdobywcy Wiedzy, zeszyty  z wizerunkami naszych bohaterów oraz zdobywcowe zakładki do książek.

Warsztaty dla dzieci w Łodzi uznajemy za bardzo udane. Nie możemy się doczekać kolejnej wizyty w tym pięknym mieście. Do zobaczenia we wrześniu.

Sprawdź jak wspaniale bawiły się dzieci na naszych warsztatach:

warsztaty dla nauczycieliwarsztaty w przedszkolu nr 2 parczewwarsztaty dla dzieci przedszkole skowronek

Spodobała Ci się taka forma nauki? Chcesz zorganizować takie zajęcia dla swoich dzieci lub uczniów? Czekamy na Twój kontakt. 

Warsztaty dla przedszkoliWarsztaty dla szkół podstawowych

  Zostaw komentarz

  Znajdź nas w social media

  Pobierz bezpłatne kolorowanki!
     Zdobywcywiedzy.pl to dynamicznie rozwijająca się platforma edukacyjna dedykowana uczniom w wieku przedszkolnym oraz młodszym szkolnym. Stanowi obszerną bazę ćwiczeń interaktywnych doskonale korespondujących z nową podstawą programową edukacji wczesnoszkolnej.

  Izabela Breguła - Nauczyciel roku