Warsztaty dla nauczycieli Zdobywcy Wiedzy w SP 316 Bemowo, Warszawa

Wpis – share tweet

 • 10 kwietnia 2018

Witajcie!

Ostatnimi czasy sporo ciekawych rzeczy wydarzyło się w obozie Zdobywców Wiedzy. Niedawno, 24 marca gościliśmy z warsztatami dla nauczycieli w Warszawie, w ramach konferencji „Nowoczesne technologie w szkołach na Bemowie”, zorganizowanej przez wicedyrektor ZSP nr 6, Panią Ewę Stolarczyk. Patronat nad wydarzeniem objął Pan Michał Grodzki, Burmistrz Dzielnicy Bemowo. 

Konferencja oraz zorganizowane w jej ramach warsztaty dla nauczycieli warszawskich szkół podstawowych przyciągnęły w sobotni poranek tłumy chętnych. Wkrótce po otwarciu konferencji, wykład „Office 365 dla instytucji edukacyjnych” wygłosił Pan Michał Grześlak z Ośrodka Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie.

Pomimo, że konferencja odbywała się w sobotę, a na zewnątrz panowała piękna, słoneczna pogoda, żadne krzesełko w hallu SP 316 w Warszawie nie pozostało puste. Nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej słuchali wykładu, skrzętnie notowali co ważniejsze informacje, by w końcu przypuścić szturm na nasze warsztaty. Miło nam było tym bardziej, że w sąsiednich salach zajęcia prowadziły takie firmy, jak Mac Edukacja, ScottieGo!, czy Moje Bambino.

Spotykaliśmy się z nauczycielami w trzech grupach, a każdy warsztat trwał ok. 45 minut. Dzięki wspaniale wyposażonej klasopracowni komputerowej, mogliśmy prezentować naszą platformę i szkolić nauczycieli na wysokiej klasy tablicy interaktywnej, komputerach stacjonarnych oraz skorzystać z nowoczesnego ekranu dotykowego. Była to doskonała okazja, aby zaprezentować wszystkie funkcje platformy Zdobywcy Wiedzy.

Nauczyciele z chęcią wykonywali przygotowane przez nas zadania. Pracowali na specjalnie przygotowanych dla nich kontach nauczycielskich. Zadaniem uczestników naszych warsztatów było założenie i administrowanie kontami uczniów, jak również stworzenie wirtualnych grup uczniowskich i podporządkowywanie określonych uczniów do konkretnych grup. Na samodzielnie przygotowanym materiale warsztatowym nauczyciele delegowali indywidualne zadania dla uczniów, symulowali wykonywanie pracy domowej i podglądali wyniki z poziomu kont ucznia i nauczyciela.

Nie zapomnieliśmy, rzecz jasna, o zaprezentowaniu możliwości pracy z naszym materiałem ćwiczeniowym na tablicy interaktywnej. Każdy uczestnik naszych warsztatów mógł wcielić się w rolę ucznia, wykonując quiz Prognoza Pogody. Przy tej okazji uczestnicy warsztatu mogli zaobserwować możliwości, które nasz materiał edukacyjny daje do pracy z uczniami. Wisienką na torcie było oczywiście zbieranie diamentów, które naliczane były nauczycielom za każde poprawnie wykonane zadanie.

Konferencja „nowoczesne Technologie w Szkołach na Bemowie” okazała się wielkim sukcesem dla organizatorów, prelegentów i samych uczestników. Wszyscy świetnie bawiliśmy się nowymi technologiami i z chęcią nabywaliśmy nowe umiejętności.

Raz jeszcze dziękujemy serdecznie Pani Dyrektor Ewie Stolarczyk za zaproszenie. W kuluarach dostaliśmy informację, że Organizatorom miło będzie gościć warsztaty Zdobywców Wiedzy równiej w kolejnej edycji, w przyszłym roku. Mamy nadzieję, że do zobaczenia J.

Zapraszamy do obejrzenia materiału video:

 

Jeżeli jesteś dyrektorem szkoły podstawowej, nauczycielem edukacji wczesnoszkolnej, pasjonujesz się nowinkami technologicznymi w edukacji, skontaktuj się z nami. Z wielką chęcią zorganizujemy warsztat w Twojej szkole!

Dane kontaktowe.

Tel.  506-359-211

Tel.  794-944-922

E-mail: wspolpraca@zdobywcywiedzy.pl

  Zostaw komentarz

  Znajdź nas w social media

  Pobierz bezpłatne kolorowanki!
     Zdobywcywiedzy.pl to dynamicznie rozwijająca się platforma edukacyjna dedykowana uczniom w wieku przedszkolnym oraz młodszym szkolnym. Stanowi obszerną bazę ćwiczeń interaktywnych doskonale korespondujących z nową podstawą programową edukacji wczesnoszkolnej.

  Izabela Breguła - Nauczyciel roku