Warsztaty edukacyjne w Przedszkolu nr 10 im. „Misia Uszatka” w Wołominie

Wpis – share tweet

 • 20 kwietnia 2018

Witajcie Zdobywcy Wiedzy! Kolejne warsztaty edukacyjne za nami.

20.04.2018 mieliśmy przyjemność gościć z warsztatami edukacyjnymi dla dzieci w Przedszkolu nr 10 im. Misia Uszatka w Wołominie. Postanowiliśmy przekazać Wam krótką relację z tego wydarzenia.

Pracowaliśmy razem z dziećmi rozwiązując nasze ćwiczenia interaktywne, jednocześnie świetnie się przy tym bawiąc. Do przeprowadzenia warsztatów wykorzystaliśmy nowoczesny sprzęt multimedialny w postaci tablicy interaktywnej. Dzieci były bardzo aktywne, chętnie zgłaszały się do interakcji z tablicą i naszymi ćwiczeniami. Nie stroniły również od komputera, za pomocą którego rozwiązywały działania matematyczne z poziomu klawiatury. Po raz kolejny okazało się, że warsztaty edukacyjne dla dzieci Zdobywcy Wiedzy to strzał w dziesiątkę dla placówek przedszkolnych. Żeby nie być gołosłownym, tą opinię potwierdzają nauczyciele – wychowawcy z przedszkola oraz sama Pani Dyrektor Maria Wypych, której raz jeszcze serdecznie dziękujemy za zaproszenie.

Warsztaty przeprowadziliśmy w pięciu grupach w podziale wiekowym dzieci od 3,5 do 6 lat. Dal każdej z grup przygotowaliśmy oddzielny scenariusz, dostosowany do wieku i możliwości dzieci. Bawiliśmy się i uczyliśmy w ramach czterech obszarów edukacyjnych: polonistycznego, matematycznego, przyrodniczego i języka angielskiego. Dzieci miały możliwość m. in. nauki literek w formie interaktywnej literowej rozsypanki, nauki dodawania liczb w formie wirtualnego konkursu rzutów karnych, wykonywania ćwiczeń, dzięki którym poznawały rośliny, które rosną w naszym kraju. Dodatkowo dzieci miały możliwość interakcji z językiem angielskim, poznania nowych słówek, jak również powtórzenia tych słów i zwrotów, które już doskonale znały. Wszystkim aktywnościom edukacyjnym towarzyszył doskonały nastrój dzieci i wspaniała zabawa. Tematów było tak wiele, że nie sposób wymienić ich tutaj wszystkich.

Czas prowadzenia zajęć warsztatowych dostosowany był do rytmu życia przedszkola. Czas, jaki przeznaczony był dla każdej z grup wynosił 40 minut. Łącznie, uwzględniając przerwy dla dzieci na posiłki i inne zajęcia z wychowawcami w salach, spędziliśmy w Przedszkolu nr 10 ponad 5 godzin.

Na zakończenia zajęć, dzieci z każdej grupy otrzymały od nas specjalnie przygotowane na tą okazję dyplomy uczestnictwa oraz zeszyty z logo Zdobywców Wiedzy. Radości dzieci nie było końca. Dla nasz natomiast, największą nagrodą i wyróżnieniem był ich zapał do wspólnej zabawy i szeroki uśmiech na twarzy.

Chcielibyśmy dodać, że jesteśmy pod wielkim wrażeniem poziomu wiedzy i umiejętności obsługi narzędzi multimedialnych, jakimi wykazały się dzieci. Tym bardziej wielkie brawa dla Rodziców oraz wychowawców i dyrekcji Przedszkola nr 10 w Wołominie. Drodzy Państwo, chapeau bas!

Cieszymy się stale rosnącym zainteresowaniem prowadzonymi przez nas warsztatami dla dzieci w przedszkolach i szkołach podstawowych w całej Polsce.  Jeżeli jesteście Państwo zainteresowania naszą ofertą warsztatową (i nie tylko), serdecznie zapraszamy do kontaktu.

Do usłyszenia niebawem!

Pozdrawiamy serdecznie,

Wasi ZdobywcyWiedzy.pl

Relacja photo – Warsztaty edukacyjne dla dzieci Przedszkole nr 10 im. “Misia Uszatka” w Wołominie:

Zaproś Zdobywców do Twojego przedszkola!

Więcej o naszych warsztatach w dziale Warsztaty dla przedszkoli (kliknij i przejdź)

  Zostaw komentarz

  Znajdź nas w social media

  Pobierz bezpłatne kolorowanki!
     Zdobywcywiedzy.pl to dynamicznie rozwijająca się platforma edukacyjna dedykowana uczniom w wieku przedszkolnym oraz młodszym szkolnym. Stanowi obszerną bazę ćwiczeń interaktywnych doskonale korespondujących z nową podstawą programową edukacji wczesnoszkolnej.

  Izabela Breguła - Nauczyciel roku