Nauka liter z dzieckiem

Nauka literek dla dzieci

Wpis – share tweet

Nauka liter z dzieckiem
 • 19 stycznia 2018

Nauka liter z dzieckiem

Nauka literek z dzieckiem to jedno z pierwszych wyzwań, z którym zmierzy się rodzic i nauczyciel każdego dziecka. Rozpoznawanie liter i łączenie je w słowa jest jedną z kluczowych umiejętności. Im lepiej nasza pociecha opanuje tę zdolność, tym łatwiej będzie jej się dalej rozwijać. Znajomość liter i umiejętność czytania tekstów to podstawa w nauce wszystkich pozostałych przedmiotów szkolnych. Nauka literek dla dzieci może być nie tylko wyzwaniem ale również doskonałą frajdą i zabawą.

Nauka literek dziecka  – Lubię to!

Nauka liter to zadanie, w którym bardzo cenne jest zaangażowanie i pomoc rodzica. Wspólne poznawanie alfabetu da dziecku przekonanie, że robi coś ważnego. Twoja asysta doda dziecku pewności siebie i na pewno znacząco ułatwi przyswajanie wiedzy. Dodatkowo, jeśli tylko poświęcisz trochę czasu na opracowanie zabaw edukacyjnych, nauka liter stanie się po prostu świetną zabawą!

Jak uczyć dziecko alfabetu?

Możliwości jest wiele. Możesz, przykładowo, przygotować kartki z pierwszą literą słowa oznaczającego nazwę zwykłych przedmiotów i razem z dzieckiem okleić nimi dom. Dziecko podczas zwykłych czynności domowych będzie zapamiętywało literę;  jej brzmienie, kształt i słowo, w którym występuje. Twoja pociecha będzie miała mnóstwo zabawy przygotowując z Tobą kartki z literami, a jeszcze większą radość sprawisz jej pozwalając nakleić własnoręcznie przygotowaną kartkę z literką „p” na prysznicu, „l” na lodówce, czy „d” na przykład na drzwiach.

Nauka liter dziecka ze Zdobywcami Wiedzy to wspaniała zabawa

Możesz jednak pójść jeszcze o krok dalej. Jeśli Twoje dziecko lubi spędzać czas przed komputerem, często korzysta z aplikacji na Twoim tablecie lub smartfonie, możesz przekuć te zainteresowania w pożyteczny nawyk nauki przez zabawę. W takim przypadku nieocenioną pomocą będzie platforma edukacyjna ZdobywcyWiedzy.pl, na której Twoje dziecko, w towarzystwie naszych bohaterów, nauczy się o wiele więcej niż samych literek.

Nauka literek dla dzieci
Nauka literek dla dzieci

Przykładowe ćwiczenia nauka literek z dzieckiem.

Każdy z bohaterów Zdobywców Wiedzy patronuje jednemu szkolnemu przedmiotowi. Pola jest ekspertką od edukacji polonistycznej, Mati to mistrz edukacji matematycznej, Natka jest niezrównana w edukacji przyrodniczej, a z Charlie’m Twoje dziecko nauczy się języka angielskiego.

Sprawdź, jak działa nauka przez zabawę

Przygotowane przez zespół polskich specjalistów edukacji wczesnoszkolnej gry edukacyjne wciągną Twoją pociechę w świat rysunkowej zabawy w ich ulubionej formie gry komputerowej. Jeżeli Twoje dziecko spędza czas przy wirtualnej rozrywce, niech będzie to rozwojowa zabawa ze Zdobywcami Wiedzy.

Demo ćwiczeń edukacyjnych

Możesz sprawdzić, jak działa nauka przez zabawę. W tym celu wystarczy zarejestrować konto i przez 7 dni bezpłatnie przetestować naszą platformę razem z dzieckiem! Zarejestrować się możesz https://zdobywcywiedzy.pl/platforma/register

Czekamy na Was w świecie Zdobywców Wiedzy!

Przykładowe gry edukacyjne online:

Nauka Liter Literowa rozsypanka
Literowa rozsypanka Nauka Liter
Nauka Liter Album literkowy
Album literkowy Nauka liter

Zobacz film – Nauka Języka polskiego ze Zdobywcami Wiedzy

  • Tatusiek
  • 1 lutego 2018
  Odpowiedz

  Super te ćwiczenia są. Mój syn sam prosi o włączenie. Gratuluję i będę polecać.

   • ZdobywcyWiedzy
   • 1 lutego 2018
   Odpowiedz

   Dziękujemy bardzo za miłe słowa. Udanej Nauki przez Zabawę.

Zostaw komentarz

Znajdź nas w social media

Pobierz bezpłatne kolorowanki!
   Zdobywcywiedzy.pl to dynamicznie rozwijająca się platforma edukacyjna dedykowana uczniom w wieku przedszkolnym oraz młodszym szkolnym. Stanowi obszerną bazę ćwiczeń interaktywnych doskonale korespondujących z nową podstawą programową edukacji wczesnoszkolnej.

Izabela Breguła - Nauczyciel roku